Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ezek irreális elvárások a...

Ezek irreális elvárások a bejárónőtől? Magy. Lentebb.

Figyelt kérdés

3 szobás házban élünk, plusz konyha és fürdőszoba. Tiszták a szobák, mert nem eszünk a szobákban, rendet tartok mindenhol.

A konyhában naponta 2-szer felseprek, elpakolok mindent, letörlöm ha valami főzés közben elcseppen stb.


A kádat,fürdőt és a wc-t hetente többször kitakarítom Domesztosszal 5 percen belül, aztán rohanok ki a fürdőből, mert nem bírom a vegyszerek szagát 5 percen túl.


Amit nem bírok megcsinálni az a porszívózás miatti hajolgatás, továbbá az ablakmosás és függönycsere évente 4-szer, mert fel kellene állni a létra legfelső fokára, amit nem merek, mert szédülök. Sajnos több mint 3 méter magasak a szobák.


Ezért takarítónőt fogadtunk heti 1 alkalomra, mikor letörölgetne, kiporszívózna, és havonta egyszer kitakarítaná a fürdőt.


Azt gondoltam, hogy a 3 szobát 2 óramax. 3 órahossza alatt ki lehet takarítani, bár inkább 2 szobáról van szó, mert a 3. szobát nem használjuk minden nap.


Mégsem fér bele a takarítónőnek 2 órába 2 szoba portalanítása és kiporszívózása. (parketta + szőnyegek)


Nincsen sok bútor: szekrénysor ami nincsen tele kis szobrokkal, a számítógépasztalom, tv állvány, egy kis asztal, és a dohányzóasztal. Egy közepes méretű szőnyeg, és 3 futószőnyeg.Ennyi.


Ahol rend van, miért takarít(ott) 1 óráig 1 szobát? Max.35 perc mikor én csinálom, de ebben benne van a szekrénysor tetejének lemosása is vázástól.


A havonta egyszeri fürdőszoba takarítása, (csempe és a kád-kagyló-wc) is több mint 1 órát vett igénybe.



Mikor az ablakot mosta, 1 ablak 1 órahossza. Mikor a kimosott függönyt tette fel, tartanom kellett neki a zseblámpát lent a földről, mert nem látta beleakasztani az

akasztókat a kis fülekbe. Ezzel is eltelt fél óra.

Nem is mehettwm el otthonról, mert akkor még úgysem takarított volna. Azért írom múlt időben, mert már nem takarít nálunk.


A következő takarítónő szintén 1 óra-1 szoba mércével dolgozott, illetve pihenőt tartott az első szoba után, mivel kimerült a szőnyeg feltekerésében.

Ugyanis kértem,hogy tekerje fel az új szőnyeget a portörlés előtt és ugye a parkettát is át fel kell porszívózni. Mondta is hogy legközelebb segítsek neki. Én segítsek neki? Hát nem ezért hívunk takarítónőt?


Olvasgattam a témába, és látom, máshol komplett háztartást vezetnek, azaz bevásárlást, vasalást, mosást, teregetést, udvarseprést is kell végzeni a porszívózás+portörlés mellett.


Összegezve, tudom, hogy órabérre dolgoznak, de akkor is, irreális hogy 2-3 szobát nem lehet max. 3 óra alatt kitakarítani, ahol rend van, tehát nem kell ruhákat pakolni, sem vasalni, sem mosni, sem egyéb nincs. Háziállat nincsen,tehát még állati ürüléket sem kell takarítani.


Mi a véleményetek?


2017. febr. 26. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én háziférfi vagyok és mivel a feleségem itthon tanít, naponta több tanítvánnyal, minden nap. ezért ha a takarítónő nem jön és már nagy a kosz, akkor én takarítok. Más a takarítási módszerem, mint a takarítónőé, ő sokkal alaposabb nálam. Én a 3 szobán, előszobán, konyhán, fürdőszobán stb. (kb. 100 nm) valóban átmegyek 2-2,5 óra alatt, de port nem törlök, üveges könyvszekrény üvegét nem tisztítom, szőnyeget nem csavarok fel, fürdőszoba falicsempét nem mosok. A takarítónő port is töröl, szőnyeget is felszed, könyvszekrény üveget tisztít stb. és 6 óra alatt végez. Szóval úgy gondolom, hogy az általad "normának" tartott 1 óra/szoba kissé feszített tempó, ha teljesen alapos munkát kívánsz.
2017. febr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is megjegyzem, túlzásnak tartom azt a rengeteg takarítást, amit itt felsoroltál. Még ha a belváros közepén laktok, akkor is. Lazíts egy kicsit, talán túlzottak a tisztasági elvárásaid.


Aztán gondolj bele, hogy a takarítónő minden nap takarít valahol. Tehát nem csinálhatja azt, hogy nálatok nagy tempóban kifárasztja magát, aztán másnap pihen. Van egy tempója, amiben minden nap tud takarítani.


A szőnyeg feltekerés pedig nem egy mindennapos dolog, nem is értem, nálam a porszívó átszívja a koszt, nincs por a szőnyeg alatt. Az ilyen nem szokványos, hajolgatós munkák neki is fárasztóak.

2017. febr. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nagyinál a bejárónőt nem órabérben fizetem.

A nagyika már 82 éves és nem bír takarítani.

Felfogadtam egy hölgyet, aki 8000 forintért pipere takarítást csinál a nagyinál. Van úgy hogy jó passzban van, és már délre kész van. De van amikor fél négykor még dolgozik - mert sokat hívták mobiltelefonon és feltartották munka közben. De ez nem az én kontómra megy. Fix összeget kap, és nem óradíjat.

2017. febr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1. tisztaságmániás vagy, vegyél vissza.

2. Vállalkozót nem órabérre fizetünk, hanem elvégzett munkára.

2017. febr. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem értem, hogy miért tartatok tisztaságmániásnak.


Nekem elegendő ha letörli a bútorokat, felporszívózza a parkettát és a szőnyegeket 2 szobában. Ennyi.


Havonta egyszer a fürdőszobában áttörli a csempét is.


Nem mosok hetente ablakot, ajtót.

A szőnyeg feltekerése azért lenne fontos, hogy a lehullott por ne az új szőnyegre hulljon.

Én azt tanultam mindig, hogy fentről lefele, bentről kifele takarítunk és először feltekerjük a szőnyeget, és felvesszük a kisebbeket is mielőtt hozzáfognánk a portörléshez.


Otthonomban dolgozom, és nem lehet hogy a takarítónő du. 4-5-ig ott törölgessen, mert dolgozok az otthonomban.

Véleményem szerint 3 óra csak elegendőnek kell hogy legyen 2 szobára.

Ismétlem: portörlés és porszívózás.

Nem kell vasalnia, nem kell bevásárolnia, nem kell állati ürüléket sepernie, nem kell mosnia, nem kell teregetnie. Máshol ezeket kell csinálni, és kész vannak 5 órahossza alatt az említett összes munkával.


Konkrétan egy egyik rokonomnál a bejárónő 8-12/fél-ig nagy udvart seper,ruhát tereget, sok ruhát vasal, port töröl, kiporszívózik 3 szobát,feltörli a laminált padlót és még a fürdőszobát is rendben tartja. Hetente 3 alkalommal ugyanezt csinálja. Más helyeken is dolgozik ezért nem hívhatom el hozzánk is.

Én csupán heti 1-szer porszívóztatnék, nem hetente 3-szor.

Gyerek nincsen ott sem, tehát nem gyerekek miatt kell porszívózni heti 3-szor, és állat sincsen a szobákban, csak az udvaron a rokonomnál, ott aztán van mit sepernie a kutya után. Ezenkívül lemossa az udvaron lévő műanyag bútorokat is. Nálunk ilyen sincsen.


Elnézést ha hosszúra sikerült.

2017. febr. 28. 13:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Ja hogy te nem port törölsz hanem csak felkavarod :)

Port törölni nedves mikroszálas ronggyal kell, akkor nem porzik.

2017. febr. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Port törölni nedves ruhával szoktam, ablakpucolóval, mert attól fényes a szekrénysor, az üvegasztal és a tv állvány is. A parkettát is nedves ronggyal törlöm fel.

SOHASEM száraz ruhával.

Főút vonal mellett lakunk, a belváros közepén. Szellőztetni nem a legforgalmasabb órában szoktunk. Mégis hetente 1-szer csak fel kell törölni és/vagy felporszívózni a parkettát is.

2017. febr. 28. 14:48
 8/8 anonim ***** válasza:
2 napja takarítottam a szobám. Minden bútort lemostam, nem szekrényben lévő tárgyakat letöröltem, tv-t, gépet arréb pakoltam, hogy alatta is tudjak takarítani, porszívóztam. Alapos takarítás volt laza tempóval kb 4-5 óra. Ehhez képest a takarítónő még gyorsnak is mondható.
2017. márc. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!