Nektek mi a véleményetek egy olyan családról, ahol ilyen a munkamegosztás?
Az anya végzi állandójelleggel (eltekintve valamilyen rendkívüli helyzettől):
- mosás
- főzés
-sütés
-takarítás (minden formája)
-vasalás
-bevásárlás (ritkábban közösen)
-gyerekek körüli mindennapi teendők (a gyerekek apja is van, hogy részt vesz ezekben, de inkább csak "játékból", a feladat része az anyáé)
Apa feladatai (melyeket, az anya soha nem végez el):
- minden olyan teendő, amit a ház körül meg kell csinálni, javítani
- a kert rendben tartása
- autó(k) tisztán tartása (kívül-belül)
Mind a két fél dolgozik.
Ennek a lényege valójában az lenne, hogy mi a véleményetek egy ilyen családról, ahol úgy is mondhatnám, hogy a hagyományos női feladatokat a feleség végzi, míg a férfi feladatokat a férj?
Szerintetek maradi, elmaradott gondolkodásra vall? (Sok helyen ezt olvasni, ezért kérdezem meg!)
Tudom, hogy persze, amíg nekik jó, addig mindegy, stb. De engem érdekel mások véleménye ilyen kapcsolatról, esetleg arról, hogy nálatok hogy van, hogyan találjátok ideálisnak.
Nehéz kérdés, mert nyilván személyiségtől is függ. Van, aki nőként rabszolgának érezné magát ebben a helyzetben, van akinek ez teljesen természetes.
Mi inkább középutas család vagyunk (és ebből kifolyólag nekem ez a "normális"), ahol egyrészt megmaradt néhány a hagyományos felosztásból: én főzök-sütök, mosok, a konyhát teljesen rendben tartom, intézem a gyerekek ruhatárát (nagyrészt a férjemét is), könnyebb kerti feladatok...férjemé a ház körüli javítások, nehezebb kerti munkák, kutyák ellátása (etetés, kutyagumi szedése). Viszont a ruháit (amit muszáj: ingek pl.), mindenki maga vasalja (gyerekekét én), takarítani közösen szoktunk, bevásárlást, autó takarítást hol egyikünk, hol másikunk csinálja, hivatalos ügyeket (ilyen-olyan bevallások, szolgáltatokkal ügyintézés, ha kell valamit) többnyire én intézem, de a számlákat férjem utalja el, óraállásokat is ő diktálja.
Amit leírtál példában a nő többet dolgozik.
A főzés, takarítás, gyerekellátás mindennapos, bevásárlás, mosás, vasalás mondjuk kétnaponta.
De az autót nem kell kétnaponta takarítani még gyerek mellett sem, télen nincs igazán kerti munka, hacsak nem egy tanyáról beszélünk. A kerítés sem döl ki naponta, hogy újra kelljen szögelni, festeni. Ha meg a gázzal van vmi, vagy csőtörés stb., ahhoz úgyis szerelőt hívnak.
Az exemnél így volt (bár ő a kerti munkákat sem végezte el, javításokhoz meg nem igazán értett). Nem csak emiatt lett vége a házasságunknak, de azért az is szerepet játszott, hogy mindent elvárt, de semmit nem tett a közösbe. Ha én nem voltam elérhető (pl. kórházba kerültem), életképtelenné vált, nem tudta, hogy működik a mosógép, vagy hogy kell megfőzni egy tésztát.
A mostani páromnál érzem a különbséget! Ő előzőleg évekig élt egyedül, így számára teljesen természetes minden házimunka, hiszen önmagát is el kellett látnia. Mindenben szívesen és önként segít. Többször arra jövök haza, hogy ki van porszívózva, fel van mosva. Ha gyorsan ki kell vasalni egy inget, nem engem ugraszt, hanem kivasalja magának. A házimunkák nagy részét így is én végzem, de nagyon jólesik, hogy sok mindent megcsinál magától. Régen azt hittem, az a természetes, hogy a nő a házicseléd, de most már tudom, hogy nem!
Háznál ez teljesen rendben van. Egy háznál elég sok a ház körüli munka.
Lakásban viszont a házimunkában többet segít a normális férfi, mivel ház körüli teendő nem gyakran van
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!