Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől ragad a ruha mosás után?

Mitől ragad a ruha mosás után?

Figyelt kérdés
Elég ócska a mosógépünk, bár csak 1 éves, de már odavan a csapágy benne. Az elejétől fogva borzasztó az öblítése és a centrifugája, ezért mindig 2x kell öblítenem mindent, mire nem lesz tele öblítővel (én semleges illatúnak szeretem a ruhákat, nem öblítőtől bűzlően). Épp hogy csak egy csepp öblítőt adok hozzá, de még ezt is sikerül bennhagynia. Szóval eddig, ha duplán öblítettem, jó volt, de az utóbbi időben nem csak egyre hangosabb a gép, de a ruhák folyton ragadnak mosás után. Hiába csökkentem a mosóport, az öblítőt, akkor is. Már az összes ruhánk ragad és bűzlik a vegyszertől. Mivel lehetne ezt megszüntetni, mitől csinálhatja ezt? Lehet köze a csapágy problémákhoz?
2016. dec. 9. 22:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem teszel bele túl sok ruhát egyszerre? Mennyi ruhával indítod?
2016. dec. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Azért érzed ragacsosnak a ruhákat, mert nem öblíted ki rendesen a mosóport a ruhákból.

Az öblítő elsődleges szerepe nem az, hogy jó illatú legyen a ruhád, hanem, hogy a mosószer maradványokat eltüntesse. Egy kupak 4-5 kg ruhához, ezt aztán tiszta vízzel még egyszer kiöblítheted.

Ahogy az első válaszoló is írta, ne tömd meg a géped.

2016. dec. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egyszer többel, egyszer kevesebbel. Van, hogy csak pár darab van benne (keskeny, így kevesebb fér bele), van, hogy majdnem telerakom. De úgy vettem észre, a mennyiség nem befolyásolja...
2016. dec. 9. 23:20
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
A mosószer miatt ragad. Pontosabban mert nem öblíted rendesen.
2016. dec. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Ne öblítőt használj, hanem ecetet. A ruhák nem ragadnak és semleges az illatuk is, a gépnek pedig használ.
2016. dec. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
17%
Ecetet.
2016. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Ha büdösíteni akarod a ruhát és tönkretenni a gépet nyugodtan ecetezd. Már a nagyanyáink is használták színfixálásra, tehát arra remek, hogy a foltok a ruhákban maradjanak.


Öblítőt használj...

2016. dec. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Amikor szivattyúzza le a vizet, akkor erős sugárban dől a csövön? A belső szűrői rendszeresen vannak tisztítva? Rendesen leürül a mosószeres víz, és szörcsög, ahogy már nem vizet, hanem levegőt is szív a mosólúg leürítésekor?

Olyan érzésem van a leírásod alapján, mintha mosószer maradna a ruhán öblítés után is.

Esetleg egy nagy szűrő karbantartást és tisztító mosást (ruha nélkül, üresen) 90 fokon 10-15 deka trisóval javasolnék, hátha javítana a helyzeten. Sokba nem kerül.

2016. dec. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Üres mosást 90 fokon már csináltam, de semmi változás. A szűrők nem lettek tisztítva, de csak 1 éves, alig használt...
2016. dec. 12. 16:23
 10/11 anonim ***** válasza:
68%

Nézesd meg szerelővel.

Az öblítő nem bebüdösíti a ruhákat, épp ellenkezőleg: jó illatuk lesz, a mosószert pedig kiviszi a ruhakból.

Javaslom a mosógélt mosópor helyett, régóta gélt használok, nem mai darab a mosógép.

Ecetet ruhákhoz én nem tennék, valami oknál fogva feltalálták az öblítőt.

2016. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!