Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hatéoony háztartásvezetéshez...

Hatéoony háztartásvezetéshez kérnék tippeket. Hogyan csináljátok?

Figyelt kérdés
Takarítás, rend fenntartása, bevásárlás, főzés, gyerekek, tanulás, munka. Minden érdekel.
2016. nov. 19. 16:57
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Gazdag férj. Meggyőződ hogy ezek embertelenül kemény munkák amit ő el sem tud képzelni aztán felvesztek egy takarítót, egy házvezetőnőt te meg játszod az úrnőt nekik.
2016. nov. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Nem főzök, kaját rendeljük, bevásárlást hozza a Tesco, egész nap pakolok, van egy robotporszívónk. 2 pici gyerekkel vagyok itthon.
2016. nov. 20. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Minden nap elvégzek valamit, hogy hétvégenként ne apokalipszis várjon. Van egy sima asztali naptáram heti beosztással. Minden reggel ébredéskor megiszom egy kávét, és közben felírom, mit szeretnék aznap megcsinálni (sokszor még indulás előtt!!!). Ami kész, azt kipipálom.


1-2 hétre előre megírom az étrendet is, így tudom, mit kell venni (ez pénzben is megtakarítás, mert felesleges cuccot nem veszek). a mélyhűtőben ennek ellenére be van tárazva hús és zöldség váratlan helyzetekre, hogy pikk-pakk lehessen ebédet,vacsorát készíteni.


a hatékony rendtartás egyébként sztem abban leledzik, hogy mindennek megvan a helye, mert akkor tudod, hova kell elrakni.


az is fontos elv, hogy a problémát célszerű akkor megoldani, amikor keletkezik, és nem gördíteni tovább (pl. mosogatni való, földre kifolyt étel stb.). meg hát minden szemét, ami annak látszik, azaz szelektálj folyamatosan, ne várd meg, amíg a kupi befed.

2016. nov. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! En a Flylady programot ajanlom. En most ezt gyakorlom, atirtam magamra a programot, vannak olyan reszei amik feleslegesek es kivitelezhetetlenek (pl. reggeli 15 perces szortirozas).
2016. nov. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Minden nap, minden kajálás után elmosogatok, seprűt mivel nem használok, mindennap összeporszívózom a konyhát és ebédlőt, kétnaponta felmosok, WC-t naponta takarítom, zuhanyzót heti 2X.Szobákat hetente.

A gyerekkel du. 4 után tanulok.Igaz, nem igényli, de szeretem átnézni.

Főzni mindennap vagy kétnaponta főzök.

A lényeg, mindig pakolj el magatok után, akkor nem lesz káosz.

Plusz nekem még itt van a hatalmas terasz is, a rengeteg növény, sziklakertek, tó, nagy udvar.Igaz, azt a párom tartja rendbe a terasz kivételével.

Mindennek legyen meg a helye, használat után elpakolsz, nincs rumli.

2016. nov. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem étrendet nem lehet megírni, mert egyik nap ezt, másik nap azt kívánod.

Mi akárhányszor megyünk vásárolni(pl. holnap), hiába írjuk össze, rendszerint háromszor annyi cuccal jövünk haza.Nekünk ez nem vált be.

Elég sokat és sokfajta ételt főzök, mikor mit ennénk meg.

De a rendrakás, mint írtam, mindennap elpakolsz minden étkezés/használat után.

2016. nov. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!