Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Érdemes beruházni egy szárítóg...

Érdemes beruházni egy szárítógépbe, mik az előnyei, hátrányai, melyiket érdemes megvenni?

Figyelt kérdés
Már régóta gondolkodom rajta, de visszatart,hogy sokat fogyaszt.
2016. okt. 6. 19:28
 1/7 JulesM111 ***** válasza:
62%

Szia, ez nem eg megtérülő beruházás, hanem egy remek kényelmi dolog.


Előnyei:

Nem kell a száradó ruhákat kerülgetned, várnod, hogy pl. egy farmer két napig száradjon, stb.

Gépi szárítással a ruhák, ágyneműk törülközők nagyon puhák.

Maradék mosóport kiszedi.

Egy zsebkendős mosógépesbalesetnél segít.

Ha jól csinálod, vasalás sok esetben kimaradhat.

Kevesebb pára a lakásban.

Leírhatatlan módon kényelmessé teszi a mindennapokat.


Hátrányok:

Egy jó masina 150-200k ( ha teheted hőszivattyúst vegyél)

Havi elektromos fogyasztást növelheti 2-4k-val

Ruhák hamarabb pusztulnak el

Ha "rosszul" szárítasz, a ruha összemegy, és/vagy gyűrött lesz. Meg kell tanulni használni.

2016. okt. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Angliában kell, mindig esik, párás, nem szárad.

Itthon szerintem nem kell, egy hete még kint a napon száradt, most meg már megy a fűtés, radiátor mellett gyorsan szárad.

Sokat fogyaszt de azt biztos kibírnád viszont gyűr, utána vasalni kell.

2016. okt. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A mosógép után a második leghasznosabb háztartási gép.

Nincs tele porcicákkal a lakás, mert összegyűjti a ruhából szálló szöszt. A farmereket is meg tudom szárítani kb. 2 óra alatt. Ha azonnal kiveszed a ruhákat, ahogy lejárt a program, akkor sok esetben elég, ha csak kisimítod és összehajtogatod a ruhákat, nem is kell vasalni. Ha megfeledkezel róla, akkor viszont elég gyűröttek lesznek a holmik. Erre érdemes odafigyelni.

Nekem B energia osztályú szárítógépem van (Miele), de nem növekedett meg nagyon a villanyszámlám. Havonta talán néhány száz Forinttal. Szerintem ennyit megér.

Évek óta használom, de nem vettem észre, hogy tönkretenné a ruhákat.

2016. okt. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
19%
Én biztosan nem vennék ilyet, mert valóban a magyarországi klíma nem nedves, párás. Helyet is foglal, elektromos energiát is fogyaszt. Én kezdettől fogva a háztartási ruhacentrifuga pártján vagyok, ami még automata mosógép mellett is kiváló szolgálatot tesz. Egy megfelelően elvégzett mosógépes centrifugálás után is egy teli dob mosott-centrifugált textiliából még legalább 1/2-1 liter vizet ki tud préselni. Farmerből annyi vizet, hogy másnap reggelre már meg fog száradni. Kisebb helyet foglal, mint a szárítógép és a dolgát kb. 2,5 perc alatt tökéletesen elvégzi. Persze, megfelelően összehajtva kell beletenni az anyagot és kiszedés után a textiliát ki kell rázni, hogy gyűrődés ne legyen rajta.
2016. okt. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, a sima centrifugára gondolsz?Azok ezervalahányszáz fordulaton mentek, az biztos....jól kicentrizték a cuccot...


Nálunk az a baj, hogy így is penészedik a lakás, párás, télen pláne,a konyhában is,meg ahol száradnak a ruhák.Bosszantó, hogy már így lehűlt az idő, és bent kell teregetni...Ha vennék is, csak ősztől tavaszig használnám, így talán nem mindig lenne sok a villanyszámla...

2016. okt. 6. 21:39
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Szeptember 1-el kaptam én is egy szárítógépet.

Eddig csak az előnyeit tapasztaltam:

Fél nap alatt a koszos ruhák a szekrénybe kerülnek, tisztán, illatosan. Heti 2x mosok 2-4 adagot alkalmanként.

Kevesebb a pára!!!! Lényegesen kevesebb.

Nem olyan szöszösek a ruhák, nincs annyi por és a ruhák nagyon puhák!


Szinte mindenki azt írta, hogy semmi illatuk nem lesz a ruháknak, de épp az ellenkezőjét tapasztalom, hosszan tartó illatuk van.


4-5 kg ruhát mosok, ezt kicentrizem még egyszer 1400-as fordulaton és 1-1,5 liter víz van a tartályban a szárítás végén.

1-1 és fél óra alatt végez.


Egyetlen hátránya van, a nagyobb dolgokat, pl. ágyruha nem tudja megszárítani, mert összegabalyodik. Ezeket kis adagokban lehet csak megszárítani.


Minimálisan növekedett az áramfogyasztás, B kategóriás a gép.

2016. okt. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%

3, 6 jól mondja, egyetértek. 12 éve van szárítógépem, a ruhákat nem rongálja, csak mint a mosógépnél, itt sem árt a megfelelő programra tenni. Az enyémen van XL program, néha átpörgetem vele a paplanokat, takarókat is - csak úgy mosás nélkül.

Nyáron, jó időben a kertben teregetek, de utána megy a szárítóba, langyos levegővel átfújja, szöszök, porszemcsék, ez-az-amaz lefúj, ruhák puhák, összehajt, irány a szekrény.

Ha meg nem elég illatos akkor popsitörlő kimos-szárít, pár csepp mosóparfüm és kész. Bár van kifejezetten szárítógépbe való kendő, de elég drága.

Helyet meg csak ott foglal, ahol nem elöltöltős a mosógép, vagy beépített van. Nálunk a mosógép tetején van. A villanyszámlám? Amikor még vasaltam, azzal tudom összehasonlítani: nekem kevesebb lett a vasaláshoz képest szárítógéppel. Ahol meg a penész, pára miatt páramentesítő kéne, ott is olcsóbb a szárítógép. A párátlanító is épp eleget fogyaszt.

2016. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!