Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Új mosógép = büdös ruha?

Új mosógép = büdös ruha?

Figyelt kérdés

Félelmetes, hogy pont van egy hasonló kérdés az enyém alatt :(

Egy éve csak mosódiót és ecetet használok mosáshoz. Az előző mosógépem egy öregecske elöltöltős volt, általában nem koszosak a ruháink, így szinte mindig csak gyors, 40 fokos programon mostam. Kivétel nélkül minden tiszta volt, semleges, "tisztaruha" illatú.

Sajnos tönkrement a gépem, így 2 hete vettem egy új, felültöltős Whirlpoolt.

Fel nem fogom, hogy mit csinál másként, de azóta katasztrófa a mosás. Nálunk is a pamutpólók nyaka büdösödik, pedig nem szárítom máshogy, mint eddig. 1 helyett 2 és fél órát zötykölődnek pamutprogramon a ruhák, mégsem mossa ki őket rendesen...

Még kevesebb ecetet is használok, mégis, ami nem büdösen kerül ki a mosásból, abból dől az ecetszag.

Talán alulbecsüli a vízmennyiséget, vagy nem tudom, de ez így kész vicc.

Ti melyik programot szoktátok használni, hány fokon mostok? Hátha kiderül, hogy én vagyok hülye :D


2016. aug. 31. 04:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ja, igen, próbáltam kevesebb ruhát tenni bele, de úgy kb. fél töltettel is produkálta a jelenséget :(

Első használatkor természetesen végig hagytam futni a tisztító "mosást" is.

2016. aug. 31. 04:23
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

A helyzet az, hogy ezek az újfajta "energiatakarékos" mosógépek alig használnak vizet és ez a mosás kárára megy. A mi 2000-ben gyártott mosógépünk 5-ször tisztállt, míg a mostani csak kétszer. Meg is látszik, amikor engedi ki az utolsó adag vizet. Míg a régi fajta kristálytiszta vizet engedett, a mostani utolsó öblítővize is tele van mosószerrel. Mondok egy példát: koszos a kezünk és próbálunk fél liter vízből kezet mosni. Tiszta lesz? Nem.

Ugyanez a szitu a mosógépekkel is. A cél az, hogy minél kevesebb vizet használjanak, amit csak úgy tudnak elérni, ha megnövelik a mosás idejét. Azért vannak manapság olyan hosszú programok. Míg a régi elöltöltős mosógépnél az üvegablak alsó harmada tele volt vízzel, a mostaninál nem látok semmi vizet. Mintha a benedvesített ruhákat forgatná csak. ÉS minél kevesebb vizet használ, annál kevésbé tudja kiöblíteni a mosógép belsejét a rátapadó trutymótól és az is okozhatja, hogy büdösek leszek a ruhák. Nesze neked energiatakarékos világ:D

2016. aug. 31. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Elsö ránézetre valami milatt nem rendesen cserélödik a gépben a víz, ezért nem mos/öblít rendesen.

Nem tudom, ki üzemelte be a gépet, de valószínüleg valami nincs rendesen beállítva benne, vagy valami biztosítás (ami a szállításhoz szükséges), nem lett kiszedve.


Elöször olvasd át alaposan a mellékelt használati utasítást, föként azt a részt, hogy mit kell az elsö üzembevétel elött eltávolítani.

Emellett az elsö mosást 90 fokos programon célszerü végezni.

2016. aug. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Teljesen igaz, hogy a takarékosság miatt szinte alig használnak vizet. És ezzel a kis vízzel csak a mosószerek tudnak dolgozni, de ezt is kétlem, hogy jól. A mosódió és hasonlókról nem is beszélve.

A mosószerekben a felületaktív anyagok megkötik és megtartják a koszt és így ürülnek ki. A mosószóda és a mosódió ilyent nem tartalmaz, így ha megkapja a friss hideg vizet, vissza is engedi a koszt, nem tudja megtartani.

Mosd át a mosógépet trisóval 90 fokon, és egy kevés mosószert használj a mosáshoz -1/3-1/4 részt. Hátha így megszűnik a gondod. Idővel viszont a mosódió kicsapódik és lerakódik az üstházon, amitől barnulnak a ruhák mjd idővel. Használj 60-90 fokos mosást is időnként, hogy tisztuljon a gép, vagy a trisós átmosást.

Valakitől hallottam, hogy whirlpól után samsungot vett, és ég és föld a mosása között a samsung javára.

2016. aug. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Első mosàs előtt csinàltàl tisztìtómosàst? Mosóport vagy mosógélt hasznàlsz? Az új gépek a kevesebb vízfelhasznàlàs miatt nem minig oldjàk fel rendesen a port. Én csak gélt hasznàlok és nincs gond.

Az új gép súlyautomatikàs? Ha igen akkor megfelelő körülményekkel csinàltàl súlydiagnosztikàt?


Hirtelen ennyi jut eszembe, ami az új gép gondjàt okozhatja. Nekünk is pàr hónapos Samsung gépünk van, de probléma nincs vele.

2016. aug. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kár volt lepontozni az elsőt, valószínűleg igaza van, én is erre gyanakodtam :(

Mosás közben nem hallok semmilyen locsogást. Ez a gép egyszerűen nem vizezi a ruhákat, csak nedvesen keringeti, furcsa is volt, hogy olyan rövid ideig szívja a vizet.

Nesze neked A+ anyámkínja...


A férjem üzemelte be a gépet, de jól működik. A tisztító mosásnál olyan erővel eresztette le a vizet, hogy szét is lökte az új szifont, az ember nem húzta meg rendesen :D

3 db biztosító csavar volt a hátulján, ezeket levettük.

A tisztító mosást a kézikönyv szerint végeztük, 95 fokon.


Nem szeretnék mosószert használni, erős ekcémás hajlamom van, így a háztartásomban csak olyat használok, amit meg is lehetne enni :) Így érdekes módon tünetmentes is vagyok teljesen.

Esetleg megpróbálom lefőzni a mosódiót, hátha folyékonyan egy kicsit hatékonyabbnak bizonyul.

A gép nem súlydiagnosztikás, legalábbis én úgy tudom :D

Van benne "fuzzy logic", de a kézikönyv szerint semmit nem kell állítgatni hozzá.


Elővettem újra a kézikönyvet, most futottam össze egy "intenzív öblítés" opcióval, ami több öblítővizet enged a géphez.

Hálát rebegek érte, mindjárt elindítok vele egy mosást, meglátjuk, javul-e valamit a helyzet.

2016. aug. 31. 13:27
 7/11 anonim ***** válasza:

Wikipédia:

"Az elmosódott halmazok logikája (angolul: fuzzy logic) a többértékű logikai szemantikák egyike...

Egy tipikus alkalmazás a mosógépek oly módon történő programozása, hogy a gép a tisztítandó textíliák szennyezettségének függvényében adagolja a mosószert. A gondolatmenet kiindulópontja, hogy a ruhák szennyességi foka nem egyértelműen meghatározható. Példának okáért, nem létezik egy 55%-os szennyezettségi fok definíció. Mivel azonban a mosószer mennyisége pontosan meghatározandó, ezért egy olyan logikára van szükség, amely pontatlan, életlen fogalmakkal, mint "enyhén szennyes" vagy "erősen koszolódott" is bánni tud. A fuzzy logika, illetve a fuzzy logika alapján felállított szabályrendszer, a szennyeződési fokot dokumentáló verbális kifejezéseket egy konkrétan definiált tisztítószermennyiségre fordítja. Például a kifejezés "kissé szennyezett" 23 gramm tisztítószert, míg "erősen koszolódott" 65 grammnyit eredményez. A legfontosabb megállapítás, hogy ezen logika mögött nem található egy egyértelmű matematikai függvény. A nevezett mennyiségeket megfigyelésekből, tapasztalati értékekből, empirikus vizsgálatokból kell nyerni."


Az előbbiekből következik, hogy ezeket a mosógépeket a "ruhák mosószerrel való környezetkímélő megtisztítására" tervezték.

Egyéb más áltudományos megközelítés ebben az esetben (sem) igazolható.

Tanulság: a ruhákat tisztítószerrel tisztítsd, mert különben büdös marad!

2016. szept. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott még egy tanulság:

Nem biztos, hogy az a környezetkímélőbb módszer, amit annak gondolsz. Például a sok víz használata semmivel sem környezetkímélőbb, mintha kevesebb mosószert használsz.

2016. szept. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

A probléma az, hogy nem a környezet érdekel, hanem a saját egészségem :)

Csak a mosódiót tűri el a bőröm, minden vegyszertől kipattogzok. Egyébként a férjem is egészségesebb, mióta száműztem minden ilyen csodát itthonról, így eszem ágában sincs visszaállni.


Beállítottam az intenzív öblítést, és adtam folyékony mosódiót is a mosáshoz, végre tiszta lett minden, és semleges illatú.

A wikipédiás cikk pontatlan. Nem a mosószer adagolása történik másként, hanem a felhasznált víz mennyisége.

Sima felültöltős gépem van, olyan jól megtervezték a tetejét, hogy ha lecsukom, már ömlik is a "mosószer" a dobba. Teljesen nyitott rendszer, ott semmi szabályzás nincsen, nem méri, nem jelzi, mennyi mosószert öntsek bele.

Egyszerűen leméri a ruha tömegét - már ha leméri -, és annyi vizet enged rá, amennyit gondol. Sima paraszthülyítés, és még csak nem is hatékony.

Feltételezem, az összes mosószer a ruhában marad, úgyhogy viselje őket mindenki egészséggel :(

2016. szept. 1. 14:06
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nálad nem a gép vagy a felhasznált kevés víz a gond, hanem a mosódió. Valószínű mosóporral jól működne, tiszta és illatos lenne a ruha. Ezeket a gépeket nem mosódióhoz, ecethez tervezték.

Esetleg megpróbálhatnál mosóparfümöt használni, hátha jobb illatuk lesz. Hány fokon mosol? 60 fokos mosásnál is koszos, büdös marad a ruha?


Mi határozottan olyan mosógépet kerestünk, ami nagyon kevés vizet fogyaszt, mert közel 2000 ft/m3 a víz csatorna díjjal együtt és az előző LG gépem 70-80 liter vizet is használt, ha nem többet.

A mostaninál az eco pamut program 38 liter vízzel tisztára mossa a legmocskosabb ruhát is.

Ennek ellenére inkább gyors programom használom, 50 liter víz és 1 óra mosási idő. Minden tiszta és illatos.

2016. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!