Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan szoktatok mosni?

Hogyan szoktatok mosni?

Figyelt kérdés

Azaz magára a mosás menetére vagyok kíváncsi, hogy Ti hogyan szoktatok.

Szét szoktátok válogatni a ruhákat anyaguk szerint vagy csak simán szín szerint?

Mert van a mosógépen gyapjú, babarhua, meg isten tudja milyen programok, meg van egy "univerzális" napi mosás program, meg egy 15 perces gyorsmosás.

Szeretném, hogy a ruháim illatosak legyenek a mosás után, eddig sem volt baj, csak semmi illatuk nem volt, sima szövet illatuk volt sajnos... próbálkoztam már azzal is, hogy kevés öblítőt teszek bele, amennyit ír a kupak, meg próbáltam már nagyon sokat is beletenni. Próbáltam mosóport, mosószert, mindkettőt egyben... a ruhák tiszták lesznek mindig, csak nem lesznek illatosak mosás után sajnos, még az öblítőt sem érezni... :(

Használtok valami mosóparfümöt, vagy csak az előkészületet rontom el? (Én szín szerint szoktam napi mosás programmal mosni...)


2016. aug. 4. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

40 fokos 1 órás programot használunk, csak színek szerint válogatjuk a dolgokat. Törülközők, fehérneműk külön vannak mosva.

Öblítőt egy ideje nem használunk, úgyis mindenki parfümöt fúj magára.

2016. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hát a szüleim random tesznek bele 2 helyre mosóport és az öblítőt is a rácsig töltik és mikor megszáradnak a ruhák ugyan van illatuk de nem sok. Sztem azért mert olcsót használsz te is. Vagy ha nem akkor milyen márka? Én itt pároméknál a régi keverős géppel mosok és mindig jó illatuk van.
2016. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Coccolino öblítő... Mit hasznaljak akkor? Tudtok valami nagyon jot?
2016. aug. 4. 23:29
 4/12 anonim ***** válasza:
Én kettéválasztom, világos, sötét és így mosok. 40 fokon, normál mosás. Öblítőhöz nem értek, mert szerintem az pont hülyeség... irritáló anyag, és semmi szükség rá.
2016. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%

Szín szerint válogatom, és mindig illatosak a ruhák.


Persil vagy Tomi mosógélt használok, és kék Silan vagy Lenor öblítőt.


Lehet ki kéne tisztítanod a mosógépet. Kiszedni a mosóporos tartályt, beáztatni forró ecetes vízbe legalább 1 órára, aztán egy fogkefével kisikálni mindenhol. A szűrőt se árt havonta kitakarítani, az általában a mosógép elején alján van. Kicsavarod, meglátod mennyi szutyok van benne. Ha ezekkel kész vagy, indíts el egy 95 fokos programot, előtte önts a dobba 1 liter ecetet.

Ezt a tisztítást érdemes havona/2 havonta megcsinálni, attól függ mennyit használod a gépet.

2016. aug. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szinek szerint mosok, van egy kicsi illata száradás után.A coccolino az nem rossz, lehet jobb is,hogy nem annyira illatos, nincs benne annyi kémiai anyag.
2016. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Tudom hogyan kell kitakarítani a gépet, tökéletesen tiszta... :/ Azzal biztos nincs gond...

Csak vannak emberek, akiknek mindig olyan illatos az összes ruhája, hogy hihetetlen, olyan jó illatuk van... meg amikor kiteregetnek olyan jó illatos ruhák vannak kint...

2016. aug. 5. 01:38
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nem érzed a saját öblítőd, mert megszoktad az illatát, válts másikra, Lenort ajánlom.
2016. aug. 5. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Semelyiket nem érzem, az a baj... :) Mindig más van...
2016. aug. 5. 09:36
 10/12 anonim ***** válasza:
Ketten vagyunk, a mosnivalót csak ruházatra, törölközőre, ágyneműre válogatom. Utóbbiakat 60 fokon mosom, a ruházatot 20,30 vagy 40 fokon, napi 1 órással. Biztonság kedvéért használom a színfogó kendőt.Már hosszú ideje a Silan mandarin-jázmin illatúját használom. Ne váltogasd az illatokat, mert vsz. amiatt sem marad meg a ruhákban.
2016. aug. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!