Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek, hogy ne legyen...

Természetes egészség kérdése:

Mit tegyek, hogy ne legyen büdös a mosogatóm?

Figyelt kérdés

Minden nap mosogatok.

Reggel feltöltöm vízzel a mosogatót, teszek bele mosogatószert és egész nap így áll. Ha beleteszünk mosogatni valót rögtön elmosogatjuk.

Az utóbbi időben észrevettük, hogy a mosogatóvíz bebüdösödik.

Ilyenkor leengedjük a vizet és újat csinálunk.

De ma már napi 3-4x le kell engedni mert nagyon büdös lesz.

Nem teszünk bele büdöset attól nem lesz ilyen erős szaga.

Nem tudjuk mi ez.

Mit tegyek, hogy ne büdösödjön be és ne kelljen napi 3-4x lecserélni a vizet?

(Vegyszert nem akarunk beletölteni.)



2016. aug. 4. 17:09
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Most mosogatógépről van szó vagy csak egy sima mosogatótálcáról ahol kézzel mosogatsz??

Mert a mosogatógépbe nem tudom, hogy engedsz bele vizet úgy, hogy napokig álljon a víz.

Ha mégis neked ilyen mosogatógéped van akkor ajánlom, hogy indítsd el üresben egy mosogatási programot de előtte önts bele ecetet. Az ecet kipucolja rendesen a csöveket.

Ha a mosogatótálcáról van szó, akkor a lefolyó büdös. Azt vegyszer nélkül nem takarítható ki. Mondjuk nem kéne állott vizet tartani benne.

2016. aug. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ilyen melegben megbüdösödik hamar a víz, ha áll. Folyóvízben mosogass.
2016. aug. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Mosogatótálcáról van szó. És normális esetben naponta lecseréltük a vizet.

Most viszont tiszta víznél kb 3 óra múlva nagyon büdös lesz.

A lefolyó nem okozhatja, hiszen dugó van benne. A víz szintje nem megy lejjebb tehát nincs rés, hogy a víz eltávozzon és onnan bűz jöjjön fel.


Köszönöm a választ és ha van mosogatótálcához még jó ötlet nagyon szívesen venném.

2016. aug. 4. 19:35
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így nem túl higiénikus és ettől büdösödik be a víz. Ráadásul elég hamar ki is hűl a víz.


Én a helyedben felhagynék ezzel a rossz szokással és mosogatás után nem tartogatnám a vizet.

2016. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Lehet h vmi etelmaradek beszorult a lefolyocsobe vagy maga a cso peneszes. Ahogy a tobbiek is irtak, eleg furcsa es nem higienikus ez a szokasotok...

A csobe ajanlok szodabikarbonat beleszorni es forro ecettel felonteni, de lehet, h erdemesebb szetkapni es kipucolni.

2016. aug. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Juj, egyszer laktam albiban egy ilyen csajjal, aki igy mosogatott. Őrült büdös volt a konyha, lakás, és nem lehetett meggyőzni, hogy nem higénikus, ahogy eljár.

A mosogató tálcát mindig tartsd szárazon és tisztán. Én ecettel törlöm át, attól fényes is lesz. Persze aztán lemosom. A szivacsot ecet+szódabikarbóna+forró vízzel mosom ki, 5 percet ázik kb, ha nyers husosat mosogatok.

Ha nem tudok azonnal elmosogatni, akkor elöblítem csak, de a megszáradt kaja is gyorsan felázik forró víz alatt. Dugót csak a mosogatás idejére használok, forralok vizet v csapból engedek. Ha kész, leeresztem a csapot, utálom a mosogatószer+koszos edény vizének szagát egy felesleges percig is.

Utána a mosogató felületet gyorsan rendbeteszem, ne maradjon semmi zsír, folt, v mosogatóhab maradék, szivacsot is jól kiöblítem, ne álljon benne a víz, szárazzal áttörlöm a felületet.

Nem vagyok tisztaságmániás, ez leírva hosszú, de pár mozdulat az egész, sosincs konyhaszag, a háló onnan nyílik, ki se bírnám.

Hagy fel ezzel a szörnyű szokással!!!

2016. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha belegondolsz, magad is rájössz mitől büdösödik. A kajamaradék, zsír stb belekerül a vízbe, és a jó meleg nedves környezetben, pláne nyáron elindul az erjedés vagy csak simán beposhad a víz. A kukát is naponta ürítjük, gond el, ha egy kukányi vízbe dobálnánk bele a cuccokat, mi lenne vele pár óra alatt. Le kell ereszteni a mosogatóvizet, a szifonfogóból kiszedni a cuccot és a közvetkező mosogatásig hagyni száradni a mosogatót.
2016. aug. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és a hasznos tanácsokat. :)
2016. aug. 7. 19:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de ez nem mosogatás. Nem tudnám megmondani micsoda, de borzalmas, hogy jutott eszedbe ezt csinálni? A vegyszerek jók, használd őket, azért vannak hogy tiszta legyen minden. Ezzel meg hagyj fel ha azt akarod hogy ne legyen büdös, ettől az agyrémtől lesz ilyen.
2019. aug. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!