Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti hogyan mostok?

Ti hogyan mostok?

Figyelt kérdés
Fehér, színes külön? Esetleg a fekete is? Én pl ha nincs a szennyesem közt új, élénk pl piros ruha, akkor egyben mosom, mert alig van fehér ruhám.... Pár póló meg 1-2 zokni. Tudom, hogy külön jobb lenne, de az meg vízpazarlás. Ti erről mit gondoltok?

2016. júl. 2. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Velem is elofordult már, hogy fehéret dobtam a színes ruhakoz. Főleg alsóneműt. Semmi bajuk nem lett, még csak el sem szurkultek. Sokszor azért nem érdemes, a szurkules miatt. Vagy dobj közé szinfogo kendőt.

Nekem amúgy két csoport van, amit mosok. Színes és világos. Külön fehér vagy fekete nincs.

2016. júl. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sötét/világos és fehér.

Nincs sok fehér cuccom, ezért fél programon mosom.

2016. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Nem szín szerint, hanem anyag és rendeltetés és szennyeződés mértéke szerint.


Alsóneműt pl.: nem mosok nadrággal, zoknival vagy sáros, szennyezettel a higiénia miatt - hiába mosásról van szó. Törölközőkkel mosom magas hőfokon.


Kötöttet nem mosok vékony pólóanyaggal együtt, mert centrizésnél az összes vizet a póló issza be, a pulcsi pedig csontszáraz lesz (nem tudom, hogy ez a régi gép hibája-e - ha vékony anyagúakat mosok csak együtt, mindet jól centrizi ugyanazon a programon).


Alig szennyezett, csak frissítő mosást igénylő holmit, nem teszem össze a babakakissal sem.


Általában megy: 1 póló-blúz-pizsi mosás; 1 nadrág-szoknya-zokni-szennyezett cucc; 1 törölköző-alsónemű-ágynemű és 1-2 babaruha adag a héten elosztva.

2016. júl. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tetro ***** válasza:
32%
Kirakom a ruhám a szennyesbe, aztán egyszer csak megjelenik a szárítón. Onnan általában leszedem magam.
2016. júl. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Színes nincs, csak fekete/sötét és világos. NEm igazán hordunk színes dolgokat.


Alsónemű, zokni, törölköző, törlőruha 60 fokon szín szerint

Ruhák 30 fokon szintén szín szerint.


Vízpazarlás nincs, mert öko-n mosok ami a ruhák súlya szerint adagolja a vizet.


Ha alig van fehér ruhád, akkor a mosókendőt tudom ajánlani. Mi azzal mosunk, ha nem jön össze egy fehér mosás.

2016. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mosásmániás vagyok. Fehér, világos színes, sötét színes és fekete kategóriák vanna. A két színes adagot színfogóval mosom. A törölközőket, fürdőszoba kilépőket néha 90 fokon mosom, mert attól puhább lesz, a többi cuccot 40 fokon, a gyapjú cuccokat 30 fokon. Van fehérhez, színeshez és feketéhez való mosószer, öblítő persze mindhez ugyanaz. A fürdőruhákat mosószer nélkül 30 fokon 14 perces programon mosom.
2016. júl. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kufelejtettem, hogy 2 kisgyerekünk van, így tele van minden adag.
2016. júl. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fekete és színes egybe, fehér külön.

Zoknit és fehérneműt egybe mosok, színtől függetlenül.

2016. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Színes, és világos külön. Illetve a törülközőket külön mosom.
2016. júl. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!