Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Padlószőnyeg, vagy laminált...

Padlószőnyeg, vagy laminált padló?

Figyelt kérdés
Tudom ,most divatos a l.padló, de megéri váltani? Mi egy hajópadlós házban lakunk, (alatta, nem tudom mi van... )azon van a p.szőnyeg. Mindenképp fel kell szedni a h.padlót,és lebetonozni? Nem mehet rá közvetlenül a laminált?Egy 17 nm.-es szobába mennyibe kerülne,házilag meg tudjuk csinálni?
2010. ápr. 12. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:

a padlószőnyeget én személy szerint nem pártolom, mert ha arra egyszer vmi kiömlik, akkor az életben nem lesz már tiszta.


laminált van nálam mindenhol, és elégedett vagyok vele.

2010. ápr. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A laminált padlót lerakni egyszerű és gyors, nem igényel szakembert. Elvileg nem kell lebetonoznotok a padlózatot, feltéve, ha nem göröngyös a hajópadló, mert akkor muszáj vele valamit kezdeni, egyébként nem tudod normálisan lerakni a lamináltat.

Hallottam olyat - nem tudom, mennyire jó megoldás, nem értek hozzá - akik a padlószőnyeget a laminált padló alatt hagyták, mert így sokkal jobb a szigetelés. Ezt mondjuk el tudom képzelni, hiszen a laminált alá mi is tettünk filcet, mielőtt leraktuk.

Szerintem kérdezz meg szakembert, ő meg fogja tudni mondani.

Az árról pedig: most a Diego-ban láttam 990Ft a laminált padló négyzetmétere, szerintem nagyon baráti ár. Ha ezt beszorzod 17-el, akkor kb. 17 ezerből kijön maga a padló, ehhez jön a szegély, ha raktok, de az nem olyan nagy tétel. Összességében egyáltalán nem drágább, mint egy padlószőnyeg, viszont könnyebb tisztán tartani. De pl. gyerekszobába szerintem érdemesebb a padlószőnyeg - nálunk is az van, még ha macerás is tisztogatni - de a gyerekeknek kényelmesebb és melegebb, hiszen mindig a földön játszanak. Máshol nekünk sincs padlószőnyeg, legfeljebb kis futók lerakva ide-oda, s vagy laminált padló, vagy parketta van a helyiségekben.

2010. ápr. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia!

Az én férjem ebben dolgozik. Nálunk is laminált padló van mindenhol! Abban a helységben, ahol vékony filcszerű szőnyeg volt, ott azt hagytuk meg. Ahol nem, ott polifom-ot kellett alá tenni! Lehet, hogy a padlószőnyeg olcsóbb (nem tudom), de több atka marad benne, és nehezebb takarítani! A gyerkőcöknek meg lehet venni játszószőnyeget, ha a földön akarnak játszani :)

2010. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 13. 11:18
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekünk laminált padló van és utálom. Azonnal meglátszik rajta minden piszok, főleg a haj és mindig probléma van, ha a Picim a földön szeretne játszani. A gyerekszobába jövő hónapban teszünk padlószőnyeget. Ja persze a laminált padlót simán felporszívózhatod naponta és én általában 2 naponta fel is szoktam mosni, a padlószőnyeget nem kell ennyiszer sikamikálni. És talán ahol p. szőnyeg van, ott talán a rendetlenebb vendégek is leveszik a cipőjüket, még a l. padlónál nem, mert azt könnyen lehet takarítani. Különben meg szerintem szebb a laminált padló, mint a szőnyeg. Csak nem szívesen fekszem le a padlóra, ha épp úgy tartja kedvem, nem úgy mint a p. szőnyegnél. Különben meg könnyű lerakni, én raktam is már le amikor 18 éves voltam (lány vagyok) és nagyon egyszerű, csak számolni kell arra, hogy el is tudd vágni. Polifoam vagy mi kell alá, keress rá a neten, hogy hol mennyi m2-e, meg a parkettának is. De sztem maradhat a szőnyeg is. Ha nincs rossz állapotban a hajópadló, nem rohad, stb., akkor nem kell felszedni. Mi a régi lakásunkban felszedtük, mert szét volt rohadva. De ha meg szép a hajópadlótok, akkor én a helyetekben lehet, hogy inkább azt tetetném rendbe, mert szerintem sokkal igényesebb, mint egy műanyag olcsó laminált parketta vagy a padlószőnyeg.

2010. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ja meg persze a szegélyt is nézd meg, hogy mennyibe kerül.
2010. ápr. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
hidd el hogyha padlószőnyeged van akkor soha nem lesz igazán tiszta a lakás,mert a port nemtudod kiszedni belőle!!!!inkább laminált, de ha nem akarsz cigány munkát akkor igen alá kell betonozni!másra is elmegy az a pénz, ne ezen spórolj.
2010. ápr. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!