Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tönkretettem a vasalómat?

Tönkretettem a vasalómat?

Figyelt kérdés
Ecetes vízzel vízkőtlenítettem, azóta nem vízkövet köp, hanem valami égett barna csomókat, ami szerintem az ecet maradéka lehet, pedig már tiszta vízzel is kigőzöltem legalább tízszer. Mit csináljak? Kuka?
2010. ápr. 6. 07:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a barna még mindig vízkő,csak nem mind fért ki a furatokon.Szerintem ismételd meg nyugodtan a műveletet.
2010. ápr. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy citromsó oldatot használj! Sokkal jobban oldja a vízkövet!
2010. ápr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ecet és a citromsó is tönkreteheti a vasalódat.Ezért kell bele desztillált vizet használni.Kísérletezés helyett vidd el szervízbe,vagy egy ismerős villanyszerelőhöz,lehet,hogy megtudja csinálni.Én ecettel tettem tökre az első vasalómat.
2010. ápr. 6. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Gőzölős vasalóba mindig csakis desztillált vizet szabad tenni, attól nem lesz vízköves. Próbálj egy rendes szerelőt találni, aki egy kis pénzért kitisztítja neked (az ecet és a többi savas vízkőoldó károsítja a vasalót), hátha még menthető. Ha túl sokat kérnek érte, jobban jársz, ha újat veszel.
2010. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Még egyszer -vagy kétszer- öblítsd át kb.5%-os ecettel.

Semmi baja nem lesz tőle.

Az enyém az utasítás szerint is csapvízzel működik.

2010. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, áteceteztük még kétszer, aztán desztillált vízzel többször kigőzöltük, úgy tűnik, meggyógyult, bár a babaruhákat inkább gőz nélkül vasalom. A használati utasítása szerint jó neki a csapvíz is, mert időnként önmagát vízkőtleníti, eddig ez be is jött, csak most már túlzottan sok halmozódott fel benne és folyamatosan köpte ki magából. Tanulván ebből már csak ioncserélt vízzel fogok vasalni.
2010. ápr. 23. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!