Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Beteszem fehér, kiveszem kék....

Beteszem fehér, kiveszem kék. Mi az?

Figyelt kérdés

Hát az én pólóim. Mostam a melós cuccaimat, szürke ruhák közé bedobtam 2 fehér pólót is, amikor végzett a gép, döbbenten láttam, hogy kék lett mind két pólóm. Mitől, amikor nem is mostam kéket, ráadásul 1-2 éves ruhákkal mostam együtt, amik 100%, hogy nem engedték már a színüket a századik mosás után? De itt még nincs vége.

Beletörődtem, hogy kék lett, szép egyenletes, nem foltos, úgyhogy dolgozni még jó lesz így is, de ma reggel felvettem, és vizes kézzel megfogtam, és ahol vizes lett, ott elég feltűnő lila foltok lettek, úgyhogy már munkába sem tudom felvenni így.


Kedves Háziasszonyok!


Tudnátok tanácsot adni, hogy hogy tudnám még használhatóvá tenni a pólóimat?



2016. ápr. 3. 21:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ne sima hypóval, inkább cloroxszal próbálkozz. Az én tapasztalataim szerint az a legerősebb fehérítő, és nem sárgít. Esetleg a ruhákhoz való fehérítő Domestost is megpróbálhatod, de szerintem az gyengébb.
2016. ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kipróbálom.
2016. ápr. 4. 19:41
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

Azért érdemes lenne legondolkodni, mitől kékülhetett be, most itt gondolom inkább az ok a lényeg. Én is a munkásruhákkal együtt mosom a pólókat, egy fehér van, a többi ugyanolyan kék, mint a munkásruha. Most már láthatóan szürkébb, de még de már sok mosást megélt.


Én első körben a mosószerre, öblítőre, vagy valami zsebben maradt dologra gondolnék. Nekem már sikerült filctollat a ruhában hagynom, és amelyikben bennmaradt, azt meg sem fogta, hanem egy pamut atléta szedte be az összes színt, és egy szép zöldes árnyalatot vett fel a sárga trikó. Ha esetleg itt is egy kósza alkoholos filc volt a ludas, akkor a denszeszes áztatás még meg s mentheti a pólót.

2016. ápr. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 hell-ikon ***** válasza:

Nem tudom aktuális-e még, de egyetértek az előttem szólóval.


Nem váltottál mostanában véletlenül mosószert vagy méginkább öblítőt?

Mert én jártam már úgy, hogy fehér pólót fogott be egy noname öblítő (nedvesen mosógépből kivéve lila foltok maradtak a fehér pólón, ami száradás után eltűnt), illetve ismerősnél sárga pólót fogott be valamelyik Silan Soft and oils öblítő. Ebben az esetben egy szimpla újra mosás is segíthet a probléma megoldásában öblítő nélkül persze.

2016. ápr. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

"Azért érdemes lenne legondolkodni, mitől kékülhetett be"


Ezt teszem egy hete, de nem jöttem még rá. Nem maradt a zsebben semmi, és tényleg sokszor volt már mosva minden.


Nem váltottam. Tomi color, Silan sensitive.

Ilyesmi kék lett: [link]


Többi pólómra vigyázni fogok. Holnap megint mosok, úgyhogy szorítsatok! ;)


Köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 8. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!