Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Beteszem fehér, kiveszem kék....

Beteszem fehér, kiveszem kék. Mi az?

Figyelt kérdés

Hát az én pólóim. Mostam a melós cuccaimat, szürke ruhák közé bedobtam 2 fehér pólót is, amikor végzett a gép, döbbenten láttam, hogy kék lett mind két pólóm. Mitől, amikor nem is mostam kéket, ráadásul 1-2 éves ruhákkal mostam együtt, amik 100%, hogy nem engedték már a színüket a századik mosás után? De itt még nincs vége.

Beletörődtem, hogy kék lett, szép egyenletes, nem foltos, úgyhogy dolgozni még jó lesz így is, de ma reggel felvettem, és vizes kézzel megfogtam, és ahol vizes lett, ott elég feltűnő lila foltok lettek, úgyhogy már munkába sem tudom felvenni így.


Kedves Háziasszonyok!


Tudnátok tanácsot adni, hogy hogy tudnám még használhatóvá tenni a pólóimat?



2016. ápr. 3. 21:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Nemcsak a színezéktől változik a ruhanemű színe, hanem a mosáskor keletkező apró texiltörmeléktől is, ami megkötődik a fehér textilneműn. Használj színfogó kendőt mosáskor és hipót a fehérekhez.
2016. ápr. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Hipózni próbálhatod, moshatod magasabb hőfokon is, hátha, de szerintem fehér már sosem lesz. A tanulságot meg vond le: fehéret semmilyen színessel nem mosunk együtt. Sőt színeseket is válogatva, egy szép rózsaszínt kékkel pl. nem mosunk együtt, és feketével sem.
2016. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Még nem jártam így. Textiltörmelékre nem gyanakszom, mert az ennyire nem színezte volna be. Sötétebb kék lett, mint itt a kommentek háttérszíne. De azt a színfogót kipróbálom majd.


A melós ruháimat nem szoktam válogatni, mert nincs nagy színkavalkád. Pasi vagyok, egyedül élek, így nincs sok szennyes, és 2 pólót nem akartam külön mosni egy 5 kilós automatában, de ezek után majd óvatosabb leszek.


A mosóporban is láttam kék szemcséket, az nem lehetett? Amúgy 80 fokon mostam.

2016. ápr. 3. 21:50
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
A mosóporszemcséktől nem lesz baja, 80 fokon meg semmit sem szabad mosni szerintem. Jó, talán textilpelenkát, kórházi ágyneműt igen, de ruhát nem. Csak pazarlod az áramot, és tönkre teszed a ruhákat. 40 fokon elég mosni a ruhákat, ha nagyon koszos, és nem számít, tönkre megy-e, akkor 60-on.
2016. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ezt jó tudni. 40 fokon sajnos nem lesz tiszta, mert elég olajos munkám van, ezért szoktam 80-90 fokra állítani, de legközelebb megpróbálom 60-on.


A kék/lila foltos pólóimmal mit lehet még csinálni, hogy legalább egyszínű legyen újra? Fehérről már lemondtam.

2016. ápr. 3. 22:01
 6/15 A kérdező kommentje:

Hipót majd kipróbálom.


Köszönöm a hasznos tanácsokat!

2016. ápr. 3. 22:27
 7/15 anonim ***** válasza:
Vehetsz ruhafestéket, de nem lesz olcsóbb befesteni, mint venni újakat. Ha sima fehér póló, akkor H&M, Tesco, C&A és hasonló helyeken kapsz elég jókat potom összegekért. 1000-1500-2000 Ft/ db áron
2016. ápr. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Oxigénes fehérítő, és folttisztító sót próbáld ki. Háztartási boltban, bioboltban tudsz venni. Nekem egyszer sikerült ezekkel visszafehérítenem. De sajnos az anyagtól is függ.

Ezekből vegyél egy lavór forró vízbe 2-3 teáskanálnyit, jól oldd fel, és abba tedd a pólókat, hagyd benne pár órára és közben nézd meg. Hátha..:)

2016. ápr. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A fehéret mindig mosd külön! Ha más baja nem lesz, beszürkül, szóval nem érdemes egyben mosni mással. Mindig nézd meg a cimkét, mit bír az anyag, mert manapság sok fehér ruha nem bírja még a 60 fokot sem sajnos..
2016. ápr. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2016. ápr. 4. 06:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!