Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti szoktátok a mikró teljesítm...

Ti szoktátok a mikró teljesítményét állítgatni?

Figyelt kérdés

Az én mikrómon van pár fokozat, 750W a legmagasabb, és mindig azon van, hacsak nem olvasztok vagy grillezek. Nagyritkán előfordul, hogy valamiért eltekerem, de nem jellemző.

Viszont párom anyukájánál voltunk hétvégen, és kértem egy pohár meleg tejet. Melegítette kb fél percet, majd kivette, hogy jó e már, mire mondtam, hogy tegye csak vissza, én simán 2,5-3 percet szoktam bent hagyni. Erre visszaérdezett, hogy hány watton, mert eddig 300on volt, de arra gondolt, hogy most feltekerné 500ra... Ez csak nekem furcsa, vagy más is szokta állítgatni szimpla melegítésnél a mikró teljesítményét?


2016. márc. 29. 15:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem szoktam, a maximális fokozatra van állítva, egy pohár tejet kb. 40 mp alatt melegíti meg.
2016. márc. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem maximális teljesítményen megy, de csak újramelegítésre használom. Mondjuk másra nem is jó.
2016. márc. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

fix teljesítményen van vagy harminc éve, akármilyent is használtunk...

az idő a fontos, könnyebb ráhangolódni, és nem áll fenn a veszélye, hogy letérdel a teljesítményszabályzó.


két deci tej egy perc, oszt jónapot

2016. márc. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hell-ikon ***** válasza:
50%

Mi szoktuk attól függően, hogy mit és mennyit melegítünk.


Egy tizenakárhány éves Daewoo mikrónk van és a legnagyobb javítandó hibája a kiment izzója volt. Kb. 1000 ft-ból megúsztuk 4-5 éve a cseréjét.

2016. márc. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ismeretlek között is van, aki nem állítgatja. Nem is tudtam hirtelen mit kezdeni azzal, hoyg melegíti kicsit 300, majd kicsit 500W-on...

Köszi a válaszokat!

2016. márc. 29. 16:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Attól függ, éppen mire használom. Pl. rizst szoktam főzni, vagy zöldséget párolni stb. Ételmelegítésnél is.
2016. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy szoktam. Mondjuk vizet a legnagyobb fokozaton, de töltöttkáposztát például gyengébb teljesítményen, így egyenletesebben melegszik át, nem lesz a külseje forró, belseje meg jéghideg.
2016. márc. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jól mondja a #7-es, minden attól függ, hogy mit melegítesz.

Nyilván egy pohár tejet, vagy vizet maximális fokozaton melegít mikrohullámú sütőben az ember.

De egy rántott szeletet, vagy egy jénai tálnyi töltött káposztát melegítve már alacsonyabb fokozaton melegítek. A mikrohullám hullámhossza a centiméteres nagyságrendbe esik, nem az egész térfogatban egyenletesen melegít, hanem vannak helyek, ahol már forrásponton van az étel, egy két centiméterre ettől meg még hideg. Hogy a hő oda is átvándorolhasson (hővezetés) idő kell.

Ezért nem max teljesítményen mondjuk 1 percig melegítem, hanem megnegyedelem a teljesítményt és megnégyszerezem az időt. Ekkor egyenletesebben átmelegszik!

2016. márc. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!