Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tollal töltött párna kimosva...

Tollal töltött párna kimosva miért olyan furcsa szagú?

Figyelt kérdés

Nem mondom, hogy nagyon büdös, de eléggé furcsa szaga van. Ha megszárad elmúlik?

60 fokon lett kimosva.



2016. márc. 12. 20:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Attól tartok, annak annyi. Nedvesen a toll (mint szaru) a belőle felszabaduló kéntartalmú anyagok miatt szagos.
2016. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem vagyok abban biztos, hogy a tollpárnákat egyáltalán szabad-e mosni.
2016. márc. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ez a kéntartalmú dolog mérgező?
2016. márc. 12. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
Berohadt, nem fog rendesen kiszáradni. Tollat nem mosunk, régen sokfelé voltak tolltisztító műhelyek, ma már alig akad.
2016. márc. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
Úgy, ahogy van dobd ki.
2016. márc. 13. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
OK :(
2016. márc. 13. 06:09
 7/11 anonim ***** válasza:
76%

Vissza útasitom mindazok válaszát,akik azt írták toll párnát nem szabad mosni .Még tollat is szoktak,egy zsákba belerakva . Persze ezt csak nyáron szabad,és kitenni napra.

Időnként mozgatni kell a tollat,hogy a belső részből is ki tudjon a víz párologni .Tedd fűtőtest közelébe,mert még nagyon nedves a toll .Még a szivaccsal töltöttet is ki lehet mosni .Megjegyzem ,vastag ágybetétet mostunk ki a nyáron.Kb 3 hét alatt tökéletesen kiszáradt a napon .

2016. márc. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ki szoktam mosni, de csak és kizárólag nyáron, kánikulában! Lassan szárad meg így is. Rázogasd, mozgasd, tedd a radiátorra, de szerintem is esélyes, hogy ennek már kuka kell, ha már van szaga!
2016. márc. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Radiátoron van és rázogattam, ahogy írtátok. Sajnos egy törölközőt is vele mostam, átvette a szagát.


Még egy-két napig próbálom megmenteni, aztán ha marad a szaga kidobom. Köszönöm!

2016. márc. 13. 15:03
 10/11 hell-ikon ***** válasza:
100%

Néhány évvel ezelőttig elég sok csirkét vágtam és kopasztottam.... A forró víznek hála a tollnak (ami általában a komposztra került) mindig volt egy jellegzetesen kellemetlen szaga, amíg meg nem száradt... Szerintem várd meg míg megszárad teljesen, aztán majd elválik. Ha teljesen szárazon is marad a szag akkor felejtős a párna.


Viszont jobb lett volna megvárni vele a melegebb időjárást, nem tudom a radiátoron mennyire tud száradni. Mindenesetre rázd fel gyakran, gyúrd át, nehogy beposhadjon.

2016. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!