Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elítélendő, ha takarítónőt...

Elítélendő, ha takarítónőt szeretnénk alkalmazni?

Figyelt kérdés

A férjem és én is dolgozunk, és a szabadidőnket nem takarítással szeretnénk tölteni, így arra gondoltunk, hogy felbérelnénk egy takarítónőt. Heti egyszer jönne, és megcsinálná a nagyobb munkákat, míg a kisebbeket (főzés, mosogatás, söprögetés) hétköznap elvégeznénk mi. Ez kb havi 10-15 ezer forintba kerülne, nekünk ennyit megér, hogy több időt tölthessünk egymással. Viszont bárkinek elmesélem, furán néz rám, hogy minek egy panelba takarítónő, meg jönnek a beszólások, hogy akkor mi biztos milyen jól állunk anyagilag.

Most miért olyan nagy dolog ez? Tényleg csak a gazdagok alkalmazhatnak segítséget a ház körül?


2016. febr. 17. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Én egy elég kis lakásban lakok, de tavasszal-ősszel a féléves nagytakarításhoz én is hívok bejárónőt. Utálok takarítani, és van ennél jobb dolgom is. Nem elítélendő, szerintem a mai rohanó világban nagy segítség annak, aki rászánja a pénz. (Mert sokan csak spórolásból és mártírkodásból suvickolnak maguk éjjel-nappal.)
2016. febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%

Nem elítélendő, mindaddig, amíg nem úgy kezdesz hozzá, hogy fényképes önéletrajzzal, 5 éves szakmai tapasztalattal rendelkezőt keresel!

Sajnos már vannak olyan tripákok, akik bébiszittert is ilyen feltételek alapján keresnek.

Jól fizetni bezzeg egyik sem akar, de megjátssza piszkosul a nagyfőnököt, holott csak egy bejárónőt tud alkalmazni hetente.Na az ilyen alakok mélységesen elítélendők.

Egyébként a havi 10-15.000 nagyon kevés!Én jártam heti egyszer takarítani, üzletbe.Ott napi 5000 Ft volt a bér, így havi 20.000 összejött belőle, még az sem sok.De megtehetné, ha maszek alapon jár a takarító azt is, hogy órabért kér.Az árban ő diktál, úgy van ez, mint a fodrásznál! Ott is van egy kiszabott ár.Ha nem tetszik, nem vágja le a hajad, kereshetsz másik fodrászt, ez van.

2016. febr. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Ne mesélgesd, oszt' kész, probléma megoldva!
2016. febr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Nem az.
2016. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%
Egyátalán nem az.1 embernek munkát adsz.Normális munkához,normális fizetést is .A takarítás is egy munka,nem is olyan könnyű .
2016. febr. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem az. Ha nem szeretsz takarítani ,miért ne tennéd, legalább másnak meg munkát adsz. Senkinek semmi köze hozzá. Elvégre a saját pénzedből fizeted.

Mondjuk egy ideig én is hívtam takarítónőt, mert én is utálok takarítani, de néhány alkalom után rájöttem, hogy miért adjam ki a pénzt, hisz lényegében valóban nem sok idő megcsinálni, csak hozzá kell fogni. Én is panelban lakom, tehát nem száz négyzetméterekről van szó.Nem mondom, hogy azóta mániákus takarítóvá váltam, de megcsinálom ha már kell. Könnyebben mint előtte. Talán kicsit "jó lecke" volt, azt mondhatnám.

2016. febr. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem elítélendő, de ne meséld, mert erre sokan szerintem nem is tudnak mit mondani...és magadat is megkíméled az ilyen megjegyzésektől.;)
2016. febr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!