Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Tollpárna tisztítása, hogyan?

Tollpárna tisztítása, hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon elhasznált, régi az angin a tollpárnáimon,igaz jó régiek is már.Az oké, hogy a napon szellőztetem.De az angint,amiben a toll van, hogy lehet tisztítani?

Az új pehelypaplan párna nagyon drága.Másmilyent meg nem igazán akarok venni,mert próbáltam már többfajtát,összecsomósodik benne a töltet,stb..


2016. febr. 13. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Ha van rá pénzed, elviszed egy toll tisztítással és párna, paplan készítéssel foglalkozó paplanoshoz, aki majd megtisztítja a tollat és esetleg új angint is tesz rá. Egyébként régi háztartási könyvekben van utalás az ilyen házi megoldásokra. A tollat langyos szappanos vízből vert szappanhabbal lehet tisztítani és huzatmentes helyen lehet kiterítve megszárítani. Új anginból huzatot kell varrni, a belső felét háztartási száraz mosószappannal nagyon alaposan be kell dörzsölni, hogy a szappan eltömje a szövet szálai közti kis réseket és vissza kell tölteni a megtisztított tollat.
2016. febr. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%
akkor magát az angint nem lehet tisztítani?gondolom, mosógépben nem lehet kimosni(az egész párnát)?
2016. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

Ki lehet kádban simán mosni egy pici mosószerrel.

Elég kemény fizikai munka ezért ajánlott a jó erőnlét, mivel a vizes párna eléri a 20-30kg is.

Tele a kádat, és beleállni taposni(óvatosan ki ne szakadjon), forgatni taposni forgatni taposni stb....

Mosógép felejtős, mivel egy nagy kupacba összeáll a vizes toll és olyan a mosógépnek mintha egy betondarabot raknál bele.

Viszont ha kitapossa az ember belőle a vizet, és eloszlatja benne a tollat, ki lehet gépben centrifugálni.

Utána a napon kiszárítani, pár óránként forgatva, időként fel kell pofozni hogy lazuljon benne a toll.


Kb 1-2 évente mosom ki a párnám ezzel a módszerrel, semmi baja nincs, ezt a párnát használtam amúgy gyerekkoromban is, 32éves vagyok.


Üdv.

2016. febr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Előző válaszadóhoz még annyit fűznék hozzá, hogy centrifugálásnál dobja mellé két teniszlabdát, mert az fellazítja a tollakat.

Ha az angin is rossz állapotban van, akkor újat kell varrni/varratni, ezzel mást nem tudsz tenni.

2016. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!