Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hajópadló tisztítása mivel,...

Hajópadló tisztítása mivel, hogyan?

Figyelt kérdés
Nem láttam még a tisztítandó felületet, de állítólag hajópadló van - ismerősöm megkért, takarítsak ki a hétvégi házukban - s kissé megijedtem :-) , mert azzal még nem volt dolgom...

#takarítás #hajópadló #tisztítás házimunka
2015. okt. 22. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Majd látod, reménykedj benne, hogy: csiszolt, színében lakkozott, mint a parketták, és akkor ugyanaz a takarítási mód: = ha sok a szemét, először felsöpröd, majd igen-igen kifacsart felmosóval áttörlöd, hagyod hogy megszáradjon és kész.

Ha nem színében lakkozott, hanem festett-lakkozott (tehát igen-igen fényes), a tisztítás ugyanaz, mint az előbbi.


Amennyiben viszont nincs rajta sem festék, sem lakk, csupán a natúr fa, akkor bizony a víz nuku, egyetlen csepp sem, csak felsöpörsz és kész!


Bár valamikor a hajópadlót vödör vízzel + gyökérkefével, négykézláb mászva, súrolva tisztították még őseim, nem hiszem, hogy ez a tisztítás szükséges lenne! :))

2015. okt. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az utolsó mondatos tisztítási módszert ismerem - ezt szerettem volna elkerülni :D


Ismerősöm aszongya - szerinte vizes porszívóval tisztítsam... (férfi az illető)

Szerintetek?

2015. okt. 22. 11:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha lakkozott felülettel találkozol, azért kell nagyon-nagyon kicsavart törlővel áttörülni, mert ha valahol a lakk egy kicsit ereszt és a víz aláfolyik, attól kezdve a lakk alatt a vizes padló/parketta csak elkezd rohadni, és egy idő után cserélhető az egész.


Éppen ezért a padlószőnyegek tisztításához tökéletes vizes/porszívó szerintem egyáltalán nem biztonságos módi.

2015. okt. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerintem sem... Éreztem én, hogy ez így nem lesz jó, ez a vizes porszívó dolog.

Köszi :-)

2015. okt. 22. 11:29
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:
Söprés + nagyon kicsavart nedves. Csak hogy a port még felvegye de szinte megfújod és száraz. Szinte biztosan lakkozott kezet de biztosabb így. Ha az illesztéseinél nútos mélyedések vannak, rések, akkor meg porszívó söprés helyett.
2015. okt. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

No, takarítás megvolt - annak a padlónak tök mindegy volt :D

Nem volt lakkozva (de legalábbis nem volt fényes) és akkora dzsumbuj volt ott, hogy a tulaj örült, hogy egyáltalán bármit is csináltam :D


Köszi mindenkinek a segítséget.


U.i: a tulaj ragaszkodott a vizes porszívó használatához, én meg este holt fáradtan felborítottam, a víz kifolyt belőle - ennyit a víztelen, száraz takarításról :D

A tulaj már nem volt ott, de elmondtam neki - másnap már semmi nem látszott. Kiderült, úgyis el fogják majd adni - úgyhogy nagy kár nem lesz... :-)

2015. nov. 6. 16:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Zöld kéz ment mindenkinek.
2015. nov. 6. 16:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!