Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan lehet NAGYON elhanyagol...

Hogyan lehet NAGYON elhanyagolt sütőt kitisztítani?

Figyelt kérdés
Ez alatt lehet érteni azt hogy többmiliméter vastagon rávan égve a zsír a kosz egy teljes szenes réteget képezve és ilyen habokra stb. teljesen immunis .. Van rá tisztitó cég vagy módszer hogy szinte újszerű állapotra lehessen renoválni a sütőt ? elektromos sütőröl van szó viszonylag modern.Mert ez így már elviselhetetlen anyám éveken keresztül elhanyagolta úgy kb 10 éve .. minden sütésnél undoritó bűz szabadul fel a lakásban, a sütőböl fust árad. nembirom már elviselni

2015. dec. 18. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Tényleg nem akarok reklámot csinálni, semmi közöm a céghez, de én egyszer sokadszori unszolásra vettem egy ilyen sütőtisztítót, azzal bármilyen odaégést le tudtam szedni. Igaz, arcmaszk és gumikesztyű kellett hozzá, de leszedte pár órai ázás után. [link]


Szerintem ha ennyire durván oda van égve, nem biztos, hogy bármi is hatásos lesz.

2015. dec. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

mutatok hasonló képet : [link]

Kb ez a réteg szurok van a sütőben is végig. arra is jólehet ilyen tisztító ?

2015. dec. 18. 14:28
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hideg zsíroldó:

Ez a fajta:

[link]


Éttermi konyhákon is ilyet használnak.

2015. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%

Váááááá, ez tényleg gáz! :) Azt nem tudom, hogy vinné-e, soha nem volt ilyen állapotban a sütőm. Voltak kemény ráégések, azt többször átsikáltam áztatás után a belinkelt szerrel és tényleg hatásos volt. Ezek az ilyen-olyan spray-k nekem semmit nem érnek egyébként az égésre.


Sok meló lesz vele és a sarkokat, hajlatokat nem biztos, hogy ki tudjátok tisztítani.

2015. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Meg egy spaklit is szerezz be hozzá. Úgy gyorsabb.
2015. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Szeretném ha én tévednék, mert a lelkem mélyén drukkolok neked. De szerintem a hideg zsíroldók, mint a nevük is mutatja: zsír oldók. A ráégett, odakokszolódott dzsuvát már csak vakargatni érdemes, mert a koksznak (szénnek) nincs oldószere. De ez csak egy kémikus állápontja, és lehet, hogy a konyhai gyakorlat egészen mást mutat, mint az elmélet.
2015. dec. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Ezért írtam, hogy spaklit is szerezzen be.

A zsíroldó valóban kevésbé oldja a "kokszot", mint a zsírt, de azért a semminél jobb.

2015. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. a spakli az egyértelmű volt az mellé kellene még valami használható. valahol irnak sütőporos turmixokat stb.
2015. dec. 18. 15:26
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

3-as vagyok.

Én minden nap a kandalló ajtó üvegét is ezzel tisztítom. Befújom, 3 perc múlva papírtörlővel tisztára törlöm.

Szóval ha a fa kormot oldja az üvegről, akkor szerintem a sütőn is segíteni fog.

2015. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
Köszi a 0%-ot. Megtudhatom, miért kaptam? Tényleg zsíroldóval tisztítom a kandallóüveget, üveges javasolta... És nagyon bevált. (régen edénysúrolóval sikálgattam)
2015. dec. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!