Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Penészes falak! Mit lehet tenni?

Penészes falak! Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Az utóbbi hónapokban eléggé penészesek a falaink az ablakok körül, valamint a lépcsőház felőli oldalon, kb hetente kell szavóval kezelni őket.

Panel lakás, nincs leszigetelve kívülről, valószínűleg ez a dolog még várat is magára pár évet, hiába ígérgetik már egy ideje.

Gyakran szellőztetek, a páratartalom mindenhol 60% alatt van (van több mérőműszer is a lakásban), mégis állandóan harcban állunk a penésszel.


A fentieken túl mit tehetnénk még? Kisgyerekünk is van, féltem az egészségét. Meg persze a magunkét is.


2015. dec. 16. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
A műa.ablakok lezárják a légáramlást , a szobában is viszonylag magas a hőfok (24 c körül ), több szellőzés segít .
2015. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A penészes helyeken harmatpont alatt van valamiért a fal felülete. Tehát nektek az egyébként teljesen normális 60%-os páratartalom is sok. Marad a szellőztetni, szellőztetni, szellőztetni, amig a szigetelési, vagy egyébb (panelban bármi előfordulhat) probléma meg nem szűnik. Ideiglenesen ha műanyag nyílászárótok van ki lehet szedni belőle a légzáró gumi egy részét,(így folyamatos a légcsere mint a régi ablakoknál) és/vagy csökkenteni a szoba hőmérsékletét néhány fokkal(ez is csökkenti a páralecsapódás mértékét)
2015. dec. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A páratartalom szerintem rendben van, más lehet az oka. Ha régi, rosszulzárodó ablakok vannak, tennék bele szigetelést, mert a huzat az ablak körül nagyon lehűtheti a falat, valamint megemelném a hőmérsékletet. Arra viszont figyelj, ha leszigeteled, fokozottan ügyelni kell a szellőztetésre.
2015. dec. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha megengedhetitek magatoknak, én javasolnék egy párátlanító készüléket, csak sajnos elég drága.
2015. dec. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az ablakok típusát azért nem írtam, mert vannak régi, fa nyílászáróink, és vadi új műanyag ablakaink is, de sajnos mindkét típusnál fennáll a penészedés az ablakok körül...


Régebben nem volt penésszel gondunk, 30-35% körüli volt a páratartalom a lakásban, de az sem volt jó az egészségünknek.


Párátlanító gépen mi is gondolkodtunk, láttam, hogy vannak olcsóbb-kisebb méretűek is, ezek is jók vagy érdemesebb egy nagyobba beruházni?

2015. dec. 17. 02:26
 6/8 gomzoli ***** válasza:
halkan megjegyzem, hogy még a legkisebb teljesítményű párátlanító gépek is megesznek néhányszáz wattot üzemelés közben. Ez észrevehető lesz a villanyszámlán is.
2015. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Linkelek két lapot (egyik pont a gyk :D), ahol azért írnak ezt-azt erről:

[link]


http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__180985..


Amin megakadt a szemem, az egy sókristályos berendezés a prohardveres fórumban. Őszinte leszek - mivel én még ezzel nem találkoztam, ezért nem tudom, mennyire működőképes, de talán érdemes lenne picit utána olvasgatnod, miket írnak róla.

2015. dec. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A sókristályos semmire nem elég, legfeljebb egy wc-méretű helyiségre.

Ha utánanézel itt az oldalon, párátlanításra a gyakorlottak csak nagyobb teljesítményű gépeket ajánlanak, amik 50 E-nél kezdődnek. Ezeket is helyiségenként kell 2-3 órát működtetni, hogy elegendő vizet szedjenek ki a levegőből.

Lehet, hogy érdemesebb volna belülről a falat leszigetelni.

2015. dec. 18. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!