Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatószerben van fertőtle...

A mosogatószerben van fertőtlenítő?

Figyelt kérdés
2015. nov. 23. 19:25
 1/10 anonim ***** válasza:
22%
szerinted mi a búbánatos fene értelme lenne, ha nincs?
2015. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:D Csak azért kérdeztem, mert az egyik ismerősöm váltig állítja, hogy nincs.
2015. nov. 23. 19:29
 3/10 hell-ikon ***** válasza:
100%
A mosogatószerek többségében nincs külön fertőtlenítő, talán a Pur 3 actionnel (?) volt anno olyan tapasztalatom, hogy konkrétan hipó szaga volt, tehát volt némi-nemű klór tartalma. Viszont mivel minden mosogatószer enyhe lúg eleve (különben a zsírt sem oldaná), így alapból fertőtlenítenek valamelyest, külön antibakteriális adalék nélkül.
2015. nov. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nem úgy kell érteni, hogy "külön" fertőtlenítő van bennük (tehát +1 vegyszer), hanem úgy, hogy alapból fertőtlenítő hatásúak
2015. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Hát fura lennem ha nem lenne, eleve azért mosogatunk, hogy az egyik evő után fertőtlenítsük az edényeket, mielőtt más enne belőle....

Állítólag zsíroldó is, itt is írta ezt valaki, de én azt tapasztalom, hogy oldani igazából csak a forró víz oldja le a zsírt, minél forróbb, annál jobban oldja.

Én a lakásban takarítani is forró vízzel szoktam éppen ezért, mert gyorsan leszedi a koszt, ragacsokat, akár a több éveseket is, még csak dörzsölni sem kell.

2015. nov. 24. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4-nek igaza van: fertőtlenítő hatása van. Ugyanis a legtöbb mosogatószer hatóanyaga felületaktív anyag (tenzid), ami megbontja a mikroorganizmusok általában lipopoliszacharid anyagú külső membránját, ezáltal azok mintegy feloldódnak, életképességüket elvesztik. Ez a hatás persze nem 100%-os, de kellőképpen hatékony ahhoz, hogy mosogatásnál, amikor amúgy sem a mikroorganizmusok eltávolítása az elsődleges cél, megfelelő hatást fejtsen ki.
2015. nov. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. nov. 24. 11:53
 8/10 anonim válasza:
Úgy tudom, hogy a JAR-ban nincs. A párom vendéglátásban dolgozik, és ő mondta, hogy az ára miatt azt veszik, de adnak hozzá fertőtlenítőt.
2015. nov. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kézi mosogatószerek általában nem tartalmaznak fertőtlenítőszert, és nincs fertőtlenítő hatásuk.


A gépi mosogatószerekben viszont van valamilyen oxidáló hatású adalék (perkarbonát) aminek fertőtlenítő hatása van.


[A fertőtlenítés el kell hogy pusztítsa nem csak a baktériumokat, de a gombákat (pl. penész) és vírusokat is.]

[A kézi mosogatószer nem oldja fel a baktérium lipidjeit, és nem pusztítja el a baktériumokat, nincs fertőtlenítő hatása. Az edény/evőeszköz/pohár felületéhez való tapadásukat szünteti meg a felületaktív hatásánál fogva, és leöblíthetőek az eszközök felületéről, de életben maradva a szennyvízbe kerülnek és eltűnnek a lefolyóban.]

2015. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Abszolút nem tartalmaz minden mosogatószer fertőtlenítőt, nálunk a konyhára külön jelezni kell, hogy fertőtlenítős mosogatószert kérünk. Ez nem azt jelenti, hogy tele van nyomva klórral, fertőtlenítő hatású. Ugyanígy vagyunk a folyékony szappannal. Én azt gondolom csúnya lenne, ha mindent agyon fertőtlenítenénk.
2015. nov. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!