Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Csak én érzem úgy, hogy nem...

Csak én érzem úgy, hogy nem bírom utolérni magam?

Figyelt kérdés
Otthonról dolgozom, fordítok napi 8 órában. Közben el tudok intézni olyan dolgokat, hogy berakom a mosást, főzök, mosogatok. Délután 5-kor, mikor abbahagyom a fordítást, még mindig egy csomó házimunka vár, süteményt sütök, birsalmasajtot készítek, csipkeszörpöt csinálok, meg hasonlók. Ugye takarítani is kell, és ott van a kert, ahol gereblyézni kéne a lehullott leveleket. Hétvégén sem tudom magam utolérni, hogy minden kész legyen. Más is van így ezzel?

2015. nov. 3. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Az én kutyám is úgy van vele, ha kergeti a saját farkát.
2015. nov. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ha nincs aki segít akkor nem csoda, amig a kertben sok a munka ne süss olyan sűrün
2015. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vagy, mint a feleségem. Egész nap képes azzal nyüstetni, hogy mikor főzöm már be a 20 kiló meggyet, amit megígértem. De olyan szép idő volt, egész nap az 5 éves gyerekünkkel játszottam a kertben. Amikor este fél kilenckor a feleségem lefektette, és elcsitult a ház, akkor pikk-pakk megmostam és befőztem azt a nyavalyás 20 kiló meggyet. Este 11-re már a dunsztban volt. Egyszerre nem lehet sokmindent csinálni. A trükk az, hogy amibe belekezdesz, fejezd be. A feleségem akkor szokott besokalni, amikor 3 féle dologba kezd egyszerre, és kapkodni kell, mert főz is közben.
2015. nov. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan így vagyok vele én is. Minden nap végzek házimunkát, minimum két órát, mégsem érek soha a végére. Ha egész nap dolgozok, és mindent megcsinálok, akkor aznap érzem azt, hogy na most nagyon jó minden, meg maximum még másnap. Ketten vagyunk, minden másnap mosok, és folyton tele a szennyestartó például. Én mostanában azt szoktam, hogy minden napra kitűzök feladatokat, csak kettőt hármat, nem hajtom agyon magam, csak arra figyelek hogy a kitűzött dolgokkal kész legyek. Most a kerti munkák nagyon megdobják, de annak hamarosan vége, és akkor már kicsivel könnyebb lesz.
2015. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzel így, mert rendszertelenül, össze-vissza végzed a teendőket.


Ha beosztod az idődet, sokkal jobban ki fogsz jönni. Plusz először a fontos, alapvető dolgokat csináld meg (mosás, mosógép elindítása, főzés, porszívózás, kert, fürdő, wc, stb.) és ha ez megvan, akkor a hobbit (szörp, süti, stb.).


Főzhetsz 2 naponta, azzal sok időt megspórolsz. Ha esetleg nincs mosogatógép, akkor miközben fő az étel, érdemes elmosogatni - így utána sokkal kevesebb melód marad, és közben az ételt is tudod figyelni.


A mosást időzítsd hétvégére, hétköznap általában az a vége a legtöbb embernél, hogy halomban áll a ruha, mert nincs kedve elpakolni / kiteregetni :)


Mindent pakolj el azonnal, töröld le a pultot használat után, stb., így nem keletkezik akkora kosz sem.

2015. nov. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is javarészt itthon dolgozom. Nehéz volt rendre szoknom. Főleg akkor viselkedek így, ahogy írod, amikor valami nagyon unalmas munkát kell megcsinálnom, és hirtelen minden fontosabb lesz :-)

Amúgy hétközben szigorúan csak valami gyors meleg kaja, minimális házimunka. Nagyobb házimunkákat csak péntek délután és szombaton végzek, nagy sütés-főzést is csak hétvégén rendezek. Kell egy kis kikapcsolódás is, mivel sokat vagy otthon, legalább vasárnap mozdulj ki barátokkal kirándulni, moziba, vásárolni, stb. Ez nagyon fontos, megöl a monotónia.

2015. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a baj az otthoni munkával. Azt gondolja az ember lánya, milyen jó is, mert közben sok mindent megcsinál és azt hiszi, hogy szörpöt főzhet meg sütit is süthet stb. , mert ráér, aztán elúszik mindennel.

Ha plusz munkát vállalsz, akkor ne csodálkozz, hogy nincs időd mindenre.

Ha egyedül vagy otthon, ráérnél csak vacsorát főzni.

A mosást állítsd be időzítőre, amikor reggel felkelsz, akkor nem bepakolod, hanem teregetsz.

Mindent rakj a helyére azonnal, ugyan ez a helyzet a mosogatással.

Ha nem egyedül élsz igazán kivehetné mindenki a részét a házi munkából, még ha csak hajtogatás vagy portörlés is az a feladat.

Egyszerű, gyors kaját főzz, ha már mindenképpen főzni is akarsz, esetleg két napra valót, akkor másnap nem kell pepecselned.

Még akár a gyerekek is végezhetnek olyan feladatokat, ami könnyű és nem baj, ha nem tökéletes.

Kicsit gondold át egy napodat és szervezd úgy a dolgaid a munka mellett, hogy ne fulladj ki a nap végére.

Nem vagy egyedül ezzel.


Hétvégenként pedig tessék pihenni, mert sok lesz a vállalt munka!

2015. nov. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!