Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egy légtérben van a konyha és...

Egy légtérben van a konyha és az előszoba, minden tiszta olajszag, a kabátok is átvehették? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Nyitott ablaknál sütök, ha olajban sütök, mégis tiszta olajszag az egész ház.

Attól félek, hogy a ruháink is ilyen szagúak, csak mi nem érezzük.

Honnan tudhatnám meg, anélkül, hogy valakitől megkérdezném?

És mit tehetnék az olajszag ellen?

Elszívót sajnos nem lehet beépíteni, mert az ablak alatt van a tűzhely.



2015. nov. 2. 17:41
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

[link]

itt szemezgess

2015. nov. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

En csak azt tudom, mondani, hogy ha valaki fözött, azon nagyon meg lehet erezni az etelszagot.

Csak peldanak, szomszedasszzonyom fözött, beszall a liftbe hozzam es egyböl erzem az etelszagat. Nalunk a konyhan van ajto/ablak, höelszivo is van. Megis erezni.

En ezelött masfel eve vettem uj konyhat es nagyon gondosan, alapos utanajaras utan valasztottam egy AEG X99384MV0 höelszivot.

Hihetetlen, hogy milyen jol sziv. Ennek ellenere, ha halat sütök, de a langossütes meg rosszabb, nagy az etelszag a lakasba. Ugyanezt erzem magamon is.


nem akarlak elkeseriteni, de hidd el, hogy erezni lehet az etelszagot a ruhakon.

2015. nov. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A #12-s vagyok megegyszer.

Kicsit atgondoltam, a helyzetet es az adott felteteleket.

Az egyik megoldas lenne, hogy az fogas helyere egy vekony szekrenyt kellene tenne (ha, elfer) es abba akasztani az utcai ruhakat (tehat azokat, amiket mindig hasznal az ember)


Ha, ez nem megoldhato, akkor a sütesnel nyissd ra az ablakot es egy kis ventillatort allitsal fel a serpenyö es az ablak iranyaba, Igy mindjart kiviszi a szagot.

Szerintem, az adott esetben ez a legjobb megoldas.

2015. nov. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én hőlégkeveréses sütőben sütöm a róseibnit, de még így is van szaga. Szóval csak a szellőztetés marad.
2015. nov. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

A megoldas tenyleg az ha nem foztok olajban. Tokeletesen meglehet parolni barmit olaj nelkul.

Ahogy elobb irtak ez biztos verlazito a magyar gyomornak, de mi pl nem eszunk rantott dolgokat, mert nem igazan szeretjuk. Suss mindenkepp sutoben. Erdeklodj olyan embereknel akiknek szinten gazos sutojuk van.

2016. máj. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nekem az a problémám még a szagon kívül, hogy mindent belep az olajos pára, ráfröcsög a falra, még az ablakra is.

Vissza kéne térni tényleg a zsírhoz, és sütőben sütni mindent, vagy az olajsütóben.Van,és mégse szeretem.A húsokat,krumplit, bő olajon egy nagy teflonos serpenyőben sütöm.

Kérdező,találtál megoldást a problémádra azóta? engem is érdekelne.

2017. okt. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Ha az ablak fölött van hely, akkor oda is szerelhető páraelszívó. Igényes megoldás a pultba építhető elszívó. Ezekből létezik tűzhely mögé illetve mellé építhető modell is. Kissé borsos az áruk.

Olcsó megoldás egy hétköznapi elszívó ventilátor beépítése a konyhába. Ez legalább 600m³/h kapacitású legyen.

2017. okt. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Regebben volt egy olcsobb szagelszivo,de csak zugottzugott,szivni nem akart,es rafroccsent az osszes olaj,szornyu volt talaritani.Amit mondasz,van,de elromlott,es nem tudom milyen teljesitmenyu de csodat az se tetttett..
2017. okt. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!