Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Egy légtérben van a konyha és...

Egy légtérben van a konyha és az előszoba, minden tiszta olajszag, a kabátok is átvehették? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Nyitott ablaknál sütök, ha olajban sütök, mégis tiszta olajszag az egész ház.

Attól félek, hogy a ruháink is ilyen szagúak, csak mi nem érezzük.

Honnan tudhatnám meg, anélkül, hogy valakitől megkérdezném?

És mit tehetnék az olajszag ellen?

Elszívót sajnos nem lehet beépíteni, mert az ablak alatt van a tűzhely.



2015. nov. 2. 17:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nálunk hasonlo a helyzet.elszivo nincs a konyha az előszobával együt van.olyankor a ruhák bevannak r akva a szobába ajto becsukva és kész.nincs kaja szaga semminek
2015. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

szinte naponta főzök, és elég kicsi a ház, a fogasok pedig tele vannak, ez elég macerás megoldás lenne, hogy naponta többször pakolgassak több kabátot. :(

nem is eszünk mindig egyszerre, egy kis sült krumpli vagy rántott hús miatt néha naponta többször használjuk az olajat.

2015. nov. 2. 19:37
 3/18 anonim ***** válasza:

Ne süss olajban. Kb. 5 éve nem tettem, nem csak egészségesebb, de a kellemetlen szagok is eltűnnek.


Tudom, a magyar házikoszthoz szokott gyomornak ez nagyon vérlázító, de próbáld ki, nem fogsz csalódni. Egyszerűen süss a sütőben, bármit el lehet ott is készíteni egy csepp olaj nélkül :)

2015. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

ezt már más is mondta.

sajnos nálam most ez sem működik, mert elromlott a sütőm. de talán jövő héten jön a szerelő.

a másik, hogy gázos sütőm van, amit utálok.

szerintem neked villany lehet.

a gázos csak alulról süt, és alulról már megég a kaja, mikor felülről még meg sem pirul. se sütikhez, se húsokhoz, semmihez nem való. :S

2015. nov. 2. 20:01
 5/18 anonim ***** válasza:

Nem megoldás, hogy lecseréled villanyra?


Esetleg a mély olajban sütés helyett próbálhatnál serpenyőben, kevés zsiradékkal sütni. Már az is nagy különbség. Tehát max. 1 ek olívaolaj, nem egy egész fazéknyi:)

2015. nov. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

ez már kicsit elkanyarodott az olajszagtól. :)

sajnos nem, mert új tűzhelyre nincs pénzem, de ami ennél fontosabb, hogy a hálózat nem bírja el.

ezt a kérdést már kiírtam ide régebben, új áramkör kellene egy villanysütőhöz.

az 1 evőkanál egészségesen hangzik, de ne próbálj meg benne két marék krumplit megsütni, és egyenként megforgatni mindet, hogy minden oldala megsüljön. :)


igazából az olajszag kiiktatására vártam tanácsokat, hogy miért lengi be az egész házat, ha egyszer nyitva van az ablak. van légmozgás, az biztos, mert egy perc alatt kihűl a fűtött szoba, aztán jó sok idő, mire újra felfűti.

2015. nov. 2. 20:41
 7/18 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, krumplit tényleg nem sütöttem még serpenyőben 1 kanál olajon, de az gázsütőben is megsül problémamentesen tényleg. Úgy kell szétteríteni, hogy ne egymás hegyén-hátán legyenek, hanem lehetőleg egyesével. Mindig így sütjük :)


Sajnos az olajszag-kérdésre ez az egyetlen megoldás, ha a szagelszívó és az ajtó nem játszik.

2015. nov. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Vegyél sütőolajat. Annak sokkal kevésbé erős a szaga. A Vénusznak van ilyen, piroskupakos a teteje.
2015. nov. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 TappancsMancs ***** válasza:

Lehet ablak elé is tenni elszívót, válassz olyan modellt.


Lehet nézegetni hogy lehet megoldani:

[link]

2015. nov. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy meg kérdezd meg egy közeli baráttól barátnőtől van e olajszaga, bár az elszívó válogatás oldaná meg konkrétan és legyen bivajerős.
2015. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!