Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Inox tűzhelye van valakinek?...

Inox tűzhelye van valakinek? Írnátok róla, hogy külsőleg mi baja lehet, mire kell vigyázni, ill mennyire tartós?

Figyelt kérdés

Jelenleg még fehér, zománcozott tűzhelyem van, de a közeljövőben szeretnék újat venni.

Ez még csak 3-4 éves, de már úgy néz ki, mintha 20 éves lenne.

A zománc sok helyen lepattogzott, felhólyagosodott, és ott rozsdásodik.

nem értem, ennyi idő után mitől, mert ütögetni nem szoktuk, szóval gondolom rossz minőség alapból. De akkor is, ennyi év után szabad így kinéznie? Hány évre tervezzen az ember tűzhelyet?

Régen egy mosógép is bírta 10-15 évig, ma meg már egy szakszerviz is megmondja, hogy 3-5 évnél többre ne tervezzen az ember ezekkel a mai gépekkel.

Na de visszatérve a tűzhelyre, nem akarok újra így járni, szóval arra gondoltam, inoxot vennék.

Ilyen készülékeim egyáltalán nincsenek, ezért kérnék tapasztalatokat. Ennek mi lehet a buktatója? Hogyan sérül? Tovább fogja bírni? Mire kell vigyázni?



2015. okt. 8. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Háhá, egy ember, aki ugyanabba az "utcába" készül, ahova én "jöttem". :)


Szóval: az inox szép. Főleg a boltban.


Kicsit bővebben az az igazság, hogy rozsdamentes lemezt, ami a tetejét borítja szépen kipréseli a célgép a gyárban, a felülete egyenletes.

A foltok, a víztől a ráégett bármiig ugyanúgy meglátszanak. Aztán következik a takarítás, aminek a mikéntje nagyon nem mindegy. Ha fogsz bármit, ami súrol és azzal állsz neki, akkor a felületen olyan nyomok maradnak, mint amit megcsiszoltak (mert lényegében az történik). Ugye nem mindenhol egyformán súrolod, így egyik helyen még szép lesz, a másikon látni fogod a karcokat.

Van másik lehetőség: vegyszer a takarításhoz, a vegyszerhez kis pamacs, de én azt nagyon idegőrlő dolognak találom. Azaz voltak olyan foltok, amiknél nem volt türelmem kivárni, hogy majd valamikor végre feloldja a vegyszer, úgyhogy maradt a hagyományos megoldás.


Úgyhogy a következő vagy festett lesz, vagy indukciós főzőlap. Inkább utóbbi, mert az még nem volt.


(Mondjuk én elég mániákus hobbibarkácsoló vagyok, ha csak a tűzhely alsó fele kezd rozsdafoltosodni, akkor bevetnék valamilyen festéket és kitalálnék valamit, hogy ne jöjjön elő újra. Például máshogy takarítani. A felső fele fogósabb kérdés, mert ott elég hő- és karcállónak illik lennie, alaposabban utána kellene nézni mivel érdemes festeni és hogyan.)

2015. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi. :)


a karcok nem zavarnának, de a rozsda már igen.

nekem főleg felül hullott le a zománc, a tekerőgombok környékén.

maga a működése sem a legjobb, már 1-2 évesen szórakozott, hogy nem maradt égve a gáz, kiugrott a benyomott gomb, és kialudt a tűz.

ezt valahogy akkor megoldottuk, de a legkisebb rózsát hónapokig nem tudtuk használni.

most ugyanez van a sütővel, nem értek hozzá, valami mechanikai probléma lehet, sehogy se marad meg a láng, pedig begyullad. de ahogy elengedem a gombot, ki is alszik.

persze mikor aludt ki? mikor félig volt kész a süti. akkor csak úgy magától. aztán egy székkel támasztottuk ki a gombot.

a lényeg, hogy csúnya is meg rosszul is működik, pedig nem öreg még.

és pont a legjobbkor romlott el, mikor itt a hideg, és a család kb minden másnap kér valami gyors sütit...

2015. okt. 8. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:

Az inox nagyon nehezen takarítható. Minden folt, ujjlenyomat nagyon látszik. Ahogy írták, takarítani macerás. Most az hiszed, nem zavarnak a foltok, valójában egyfolytában nagyon koszosnak fog kinézni.

Amúgy nem tudom, milyen tűzhelyet vettél, de én még nem láttam néhány év alatt így tönkremenni valamit, ahogy leírtad.

2015. okt. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

egyet értek amit előttem írtak. nehezen takarítható és foltos lesz ami teljesen mocskos hatást ad. nemcsak foltos, hanem tapadós, ragacsos, aztán sika után karcos és ezek után még nehezebben tisztítható. minden használat után törölgetheted hozzá való külön tisztítószerrel.

ezerszer jobb a zománc, és könnyebben tisztántartható.

2015. okt. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!