Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A 2015ös tűzgyújtási tilalom...

A 2015ös tűzgyújtási tilalom tart még? Vagy már lehet gazt égetni a kertben?

Figyelt kérdés

2015. szept. 16. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:
35%
Gratula, környezetszennezés, fuldokló gyerekek, nem lehet mosott ruhát se kitenni. Önkormányzatok határozzák meg, mikor és hol lehet. De inkább komposztálj!
2015. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze nagyon jó a komposztálás, de egy kertben nem mellőzhető az égetés. A beteg ágak, levelek nem komposztálhatók, égetéssel kell megsemmisíteni. Egy épített gazégetőben minimális füsttel el lehet intézni. A nagy kupac, nyers gaz alá pörkölni stílusú gazégetést én sem pártolom.



[link]


Viszont a helyi önkormányzat meg is tilthatja a gazégetést, érdemes utánanézni.

2015. szept. 17. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Imádom a hétvégi telkeseket, különösen ősszel és tavasszal! Itt vegyesen vannak ilyen telkek és állandó lakosok is. Az egész hegyoldal füstöl hétvégén! Ahogy kijönnek, első dolguk máglyát gyűjtani, arra dobjűk rá a levágott gallyakat és a friss füvet is. A gyerekeket se lehet kiengedni, a felnőttek is asztmás rohamot kapnak. Ez megy péntek délutántól vasárnap estig. Komolyan mondom, az ilyet embereket kellene megfojtani a saját füstölésükkel! És az önkormányzat csak rendeletet tud hozni, de ellenőrzés persze nincs. A párom múltkor átslagozott a szomszédba, mert elment a füstölő, de nem oltotta el rendesen a heti máglyáját. Feltámadt a szél, égett volna porig az ócska faháza.
2015. szept. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

sztem lehet égetni,

nem tudom mi a baja a többi válaszolónak, az nem zavarja őket ha egész nap a városba vannak és szívják be a kipufogógázt. de az igen ha nagyapáink módszerével tüntetjük el a gazt

2015. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!