Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Most akkor tűzgyújtási tilalom...

Most akkor tűzgyújtási tilalom van?

Figyelt kérdés

Tegnap rendeztük a kertet, rengeteg gall, száraz fű összejött. Elméletileg kedden és szombaton el lehet égetni, viszont azt hallottam tilalom van.

De amikor reggel jöttem, láttam, hogy egy csomó helyen égetnek.

Elégethetjük, vagy inkább ne?


2012. márc. 24. 09:09
 1/5 anonim válasza:
Még úgy tudom, hogy igen .
2012. márc. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 DannyZuko ***** válasza:

Először hazánk tíz megyéjében rendeltek el egy hét alatt tűzgyújtási tilalmat, majd 2012. március 11-től ezt a teljes országra kiterjesztették. Az avartüzek ugrásszerűen megszaporodtak, a tűzoltókat több száz esetben riasztották a lángok megfékezéséhez.



2012. március 11-től a vidékfejlesztési miniszter általános tűzgyújtási tilalmat rendelt el átmeneti időre. A határozat értelmében az erdőkben, valamint az erdőterületek határától számított kétszáz méteren belül tilos tüzet gyújtani. A tilalom érvényes a felsorolt területeken kijelölt tűzrakó helyekre is, a közút és vasút menti fásításokra, emellett tilos a parlag- és gazégetés is.

A rendelet külön felhívja a közúton és vasúton utazók, az erdőben kirándulók, valamint a mezőgazdasági területeken dolgozók figyelmét arra, hogy ne dobják el az égő cigarettát, mert ez fokozott tűzveszéllyel jár. A kiszáradt árokparton, a vasúti töltések mellett keletkező tüzek közvetlenül erdő- és mezőgazdasági területeket is veszélyeztetnek.

Aki a tűzvédelmi rendelkezéseket megszegi, erdővédelmi bírsággal sújtható. Az elrendelt tűzgyújtási tilalom visszavonásig érvényes - áll az OKF sajtótájékoztatójában.


--- google első találat ---

2012. márc. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én úgy tudom házi veteményesekre nem vonatkozik a tilalom
2012. márc. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
44%
Igen tűzgyújtási tilalom mindenhol vonatkozik. Maximum ha van kerti sütőd akkor annak a tűzterében gyújthatsz tüzet főleg ha nincs veszély arra hogy fellángol a fél kerted. Ha fával fűtesz akkor apránként a kazánba is eltüzelheted de nagyon apránként nehogy baj legyen.
2012. márc. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs 200 méteren belül erdő, akkor nyugodtan gyújthatsz tüzet a kertedben, az utcán bárhol!


A rendelet az erdők 200 méteres körzetére vonatkozik!


Adalék: délelőtt nálunk a polgármesteri hivatal emberei égették az avart!


Felnőtt embereknek kellene már tudni szöveget értelmezni, főként, hogy még valaki be is másolta a rendelet szövegét!

2012. márc. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!