Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Valaki letudná nekem írni az...

Valaki letudná nekem írni az ablakpucolás folyamatát?

Figyelt kérdés

Anyukám nem lesz itthon holnap, és gondoltam besegítek egy kicsit, és többek között ezt is beleszámítottam.

Azt tudom, hogy Clint is kell használni, csak az elõtte levõ dolgot nem.

Nem tudom ha volt már ilyen kérdés, de nagyon megköszönném, ha valaki leírná pontosan.:) :)

16/L



2015. júl. 16. 19:53
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%

Én úgy szoktam hogy clinnel befújom az ablakot és papír törlőkendővel körkörös mozdulatokkal áttörlöm az ablakot. Azután egy száraz papír törlőkendővel a maradék nedvességet is letörlöm, mert ha rászárad, akkor kezdheted újra. Ja és szárazzal gyorsan töröld át miután végeztél a nedvessel!

Tudom, élég sok papírt lehet erre elhasználni, de majd belejössz! És meg is kérdezheted anyukádtól. Ő biztos tudja.

2015. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Tõle kérdeztem volna, ha nem akarnám meglepetésnek.:P

és õ nagyon nem szereti, ha helyette pucolunk ablakot, ugyhogy meg se merném kérdezni.:))


köszönöm.:)

és a Clin elõtt, teszem fel vízzel nem kell áttörölni? vagy nem szükséges?

2015. júl. 16. 20:03
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
Attól függ, milyen gyakran mossátok az ablakokat. Ha legalább havi gyakorisággal, akkor az is elég, ha ablaktörlőkendővel áttörlöd. A DM-ben lehet kapni. Nem száraz rongyra gondolok, hanem arra, ami ablaktisztító folyadékkal át van itatva. Ha ritkábban mostok, vagy poros helyen laktok (nagyforgalmú út mellett), akkor először mosd le az ablakokat bármilyen pamutronggyal úgy, hogy a mosóvízbe teszed a Clint, várd meg, amíg megszárad, és utána fényesítsd át úgy, hogy közvetlenül az ablakra fújod a spray-t, és nem szöszölő ronggyal (legjobb az ablaktisztításhoz kapható vileda vagy szarvasbőr, biztos van otthon) áttörlöd.
2015. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen válaszod.:)
2015. júl. 16. 20:35
 5/11 anonim válasza:
81%
Az ablakkeretet ne felejtsd el lemosni előtte. Aztán amit a többiek írtak.
2015. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát, nem elkeseríteni akarlak, de azért nem ártana tudni legalább nagy vonalakban, hogy hogyan is szokta anyukád!


A környezetre kicsit is figyelő anyuka például kiugrana rögtön az ablakon, ha egy fél tekercs papírtörlőt elpazarolnál valamilyen környezettudatos megoldás helyett!


A papírt például tökéletesen kiváltja a mikroszálas törlőkendő (amit még ki se kell dobni a végén). Csíkmentesre töröl tökéletesen.

Gyengén szennyezett ablaknál még csak "clin" se kell hozzá.

2015. júl. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
szoktam látni, hogy anyukám milyen törlõkkel csinálja, csak azokra nem emlékeztem, hogy vizzel vagy valamivel lemossa-e a Clin elõtt.
2015. júl. 16. 21:23
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Megadom a címem, lepjel meg engem is :). Aranyos vagy. Ha emeleten vagy, nagyon vigyázz magadra! Én félig le szoktam engedni a redőnyt emiatt.
2015. júl. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

jaaj én szívesen.

köszönöm, vigyázni fogok.:)

2015. júl. 16. 22:49
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

1. tisztítószeres vizes ronggyal lemosod az ablakkeretet, kívül belül, majd a párkányt, ezeket szárazra törlöd

2. kicseréled a vizet a lavorban, vizes ronggyal áttörlöd az üveget, veszel egy másik rongyot, jöhet az ablaktisztító folyadék, amihez szintén tiszta rongyot használsz. A végén száraz ronggyal foltmentesre törlöd. Ha foltos marad, akkor még egy adat tisztító és törlés.

3. ha profi akarsz lenni, akkor kimosod és kiteszed száradni a felhasznált anyagokat

2015. júl. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!