Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy van ez pontosan a tűcsipk...

Hogy van ez pontosan a tűcsipkével és a frivolitással?

Figyelt kérdés

Tudomásom szerint a tűcsipkét úgy készítik, hogy egy hosszú tűre "tekerik" a szemeket és a pikót, majd az egészen keresztülhúzva a cérnát/fonalat alakítják ki a gyűrűt.

A frivolitásnál pedig a hajócskára tekerik a fonalat és annak segítségével készítik a szemeket.

Tehát ez két különböző technika.

Magyar nyelvű leírást nem nagyon találtam róluk, angol oldalakat olvastam, ott viszont tatting néven fut a tűs és a hajós változat is. Igazából leírást keresek, mert szeretném megtanulni mindkettőt (már ha különbözőek). Kötni és horgolni tudok, de ezeket nem ismerem, tehát olyan oldal kellene, ahol az alapok (mekkora tű, milyen fonal, alapöltések stb) is fent vannak.


2015. jún. 11. 17:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Két különböző technikáról van szó.

A frivolitás vagy hajócsipkéhez egy kis hajócskaszerű szerszám kell. A neten is van leírás a készítéséről, de régi Fürge Ujjakban is van elég sok vele készült darab.

Azt nem tudom, hogy hajót hol lehet kapni itthon. Talán a Burda boltokban.

A tű csipke varrott csipke, különböző technikákkal és öltéstipusokkal. Reticella vagy reliefcsipke néven próbáld keresni.

2015. jún. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2015. júl. 19. 13:30

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!