Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kulon mossatok a fehernemuket?

Kulon mossatok a fehernemuket?

Figyelt kérdés

En egy ideig ugy mostam . Most elbizonytalanodtam h nem e pazarlas.

hetvegente mosok 2en vagyunk. De nem gyulik ossze 2-re ilyan sok also.

ti hogyan mossatok ? Es mennyit gyujtotok ossze?

ebbe az egesz csalad bugyija, alsogatyaja benne van ?

Köszönöm előre is :)



2015. ápr. 28. 10:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Le lehet pontozni, lehet, hogy nem a legjobb módszer.

Színek szerint válogatva mosok. A pirosat a zölddel és a fehérrel nem moshatom össze. Ez legalább három mosás. Nincsen sok ruhám. A fehérneműket is a ruhákkal szoktam mosni, külön csak a fehérneműknek nincs türelmem elindítani egy negyedik mosást.

A zoknikat viszont nem mosom össze semmivel.

2015. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Csak szín szerint válogatok (vilàgos-sötét), magamra mosok, nincs annyi ruhám, hogy még egy adag fehérneműt is külön mossak.
2015. ápr. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én semmit nem mosok külön, még a fehéreket is a színessel együtt mosom. A bugyik, zoknik is mennek a többi ruha közé.
2015. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is csak a sötéteket mosom külön, mást semmit. Az egész családét egyben.
2015. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Mi értelme lenne külön mosni?


Mosás ELÖTT minden piszkos, UTÁNA meg mindent tiszta. Közben a mosógépben többször cserélödik a víz, az ÖSSZES szennyezödés kikerül belöle.

2015. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Dehogy mosom külön, van a fekete mosás, meg a színes.
2015. ápr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Fekete-piros és világos mosás van, illetve néha kísérletet teszek rá, hogy annyi törölközőt mossak,hogy külön legyenek... De többnyire az is a 2 szín szerint van. A nagyon piszkos cuccokat beáztatjuk, a párom a munkaruháját kézzel mossa, a konyharuhák egy alapos kézi mosás után bekerülhetnek a gépbe is a világosakkal. Mindent 40 fokon mosunk.

Csak és kizárólag teli mosógépet indítunk el (amúgyis ritkán tudunk mosni, mert sok idő, míg megszárad a ruha, főleg télen), kivéve, amikor ecetes átmosást végzünk s ugyebár üres.

Gyerekkoromban sem volt külön a fehérnemű, akkor is csak ketten voltunk, egy mosógépnyi fehérnemű talán nem is volt a házban...

2015. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én igen, mert a ruhákat 30-40 fokon mossuk (irodai munka, nem nagyon lesz koszos semmi, nincs olajfolt meg hasonlók); a fehérneműket meg 60 fokon. Nálunk van "eco" funkció a mosógépen, ahol a mért kg-hoz adagolja a vizet és ehhez illően a mosási idő is rövidebb kevesebb ruha esetén.

Ha teljes mosást kellene indítanom miatta, már meggondolnám.


A másik, hogy van annyi fehérneműnk mint a rosseb, így 1,5-2 hetente mosok csak fehérneműt (mert akkor még mindig van mit felvenni bőven), addigra egy fél mosásnyi összejön törlőkendőkkel, törölközőkkel együtt.

2015. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%
Én is csak szín szerint válogatom szét, régi mosógépem van, pazarlásnak tartanám ha az alsókat külön kellene mosni
2015. ápr. 29. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Csak teli mosógépet indítok el, tehát nem mosom külön a bugyikat. Van világos, tarka és sötét színű kupacom, de ha nem telne meg a gép, a csíkos ing bekerülhet a fehérek közé is, vagy egy többször mosott farmer jó lehet a tarka vagy a sötét kupacba is.

Még a pelenkákat se mostam külön annak idején. A kakát kidobtam, a pelust egyszer kiöblítettem, és ment a többi fehér cucchoz.

2015. máj. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!