Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ti vasaljátok az ágyneműt? Minek?

Ti vasaljátok az ágyneműt? Minek?

Figyelt kérdés

Hallottam már innen-onnan, hogy ki szokták vasalni az ágynemű (zoknit meg alsógatyát is).

Soha életemben nem vasaltam ki ilyesmit. Épp elég meló mellett az a házimunka is, ami van (nem kevés), nemhogy még ágyneműt is vasaljak.

Lényeg a lényeg: nem értem, mi az értelme?

Tiszta ágyneműbe amúgy is jó belefeküdni, illatos, puha. A vasalás meg amúgy összegyűrődik azonnal, ha alszunk benne 1-2 alkalommal.



2015. ápr. 21. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
A vasalás fertőtlenít. A szekrényben is nagyobb rend van, ha vasalt a benne tárolt cucc. Az illata is finomabb. Te pedig pedánsabb vagy.(Egyébként is: ne vasaljunk, mert úgyis összegyűrődik = ne együnk, mert úgyis megéhezünk??)
2015. ápr. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

Én se vasalnám, de nekem még ágyneműm sincs. Igaz, én semmit nem vasalok a fellépőruhámon kívül (nem tudok, nem akarok, azonkívül utálok vasalni, évekig vasalóm sem volt). Eleve olyan ruhám van, amit nem kell s lógatva szárítom, de el is gondolkodom néha, ki találta ki, hogy baj, ha finom redőcskék vannak a ruhán... Nem mondom, némelyik fajtája borzalmasan néz ki gyűrötten, olyat nem veszek, max. csak speciális alkalomra.


Azt hiszem, van, aki szeret először belefeküdni a vasalt ágyneműbe, mintha hallottam volna már ilyet. Én ehhez nem értek.

Anyám is vasalt mindent, pl. a fehérneműt, fel nem tudtam fogni, minek.

2015. ápr. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
#1: Személy szerint nem tudom, miért kellene fertőtleníteni bármit. Én nem akarom azt, ember vagyok, nincs szükségem steril környezetre (amit úgysem lehet megteremteni normál körülmények között. nyilván nem piszokban tapicskolok egész nap, de a fertőtlenítés nekem elég fura). De akinek az kell, moshatja is az ágyneműt forró vízben. De persze vasalhat is, nekem mindegy, én nem fogok.
2015. ápr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%

Néha. Jobb érzés belefeküdni, csak macerás.

Van mikor beszedjük és csak ledobjuk, akkor meg tök gyűrött lesz és nekem zavarná a szememet, ha úgy húznám fel, ugyanez igaz akkor is, ha sokáig volt összehajtogatva és látszanak a hajtások. Nyilván attól is függ, hogy mit lát az ember otthon, nálunk természetes volt, hogy felhúzás előtt vasaljuk, de már én sem csinálom mindig. Ha frissen veszem le a kötélről, nem gyűrött és már húzom is fel, akkor szoktam kihagyni.


Más mást látott. Én már olyat is láttam, hogy van aki az abroszt se vasalja ki, mielőtt felteszi. Múltkor egy ismerősöm nagyban fotózta a húsvéti terített asztalukat, én nem is a kajákat vettem észre először, hanem azt, hogy állt vagy fél évet a szekrényben összehajtva az abrosz mielőtt fel tette és ki se vasalta, hogy nem zavarja? Ő meg szerintem azt nem értené, hogy én miért vasalom ki, úgyis leeszik vagy nem tudom.


Különben én azt tanultam, hogy a szekrénybe semmit sem teszünk el kivasalva, mindig használat előtt kell vasalni, mert ágyneműnél, abrosznál nem lehet tudni mikor kerül elő megint és ha vasalva volt elrakva akkor megsárgulhat.

2015. ápr. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
50%

Az ágyneműt mindig vasalom, zoknit, alsógatyát még sose vasaltam, nem is tervezem.


Én azért vasalom, mert rendezettebben néz ki a szekrényben. Amit ugyan csak a férjem és én nyitogatom, de nekem fontos. Illetve én jobban szeretek frissen vasalt ágyneműbe belefeküdni még akkor is ha pár nap alatt gyűrött lesz.

2015. ápr. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%
Nem vasalom. Annyira még sohasem sikerült unatkoznom, hogy felesleges házimunkát végezzek. Napi átlag 10 órát dolgozom, egyedül rendben tartok egy 120 m2-es házat, udvarral, kerttel. Örülök, ha este a vasalatlan, de tiszta ágyneműbe bele tudok szédülni.
2015. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Van két blúzom, ami gyűrött lesz a szekrényben, azon kívül semmit se vasalok, teljesen felesleges. Sokan szeretik, ha vasaló illata van, én ki nem állhatom.
2015. ápr. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Ariellel vagy Persillel mosok meg Silan öblítóvel, amitől nagyon finom puha a ruha és az ágynemű is, az ágyneműt egyáltalán nem vasalom, ruhákból is csak a párom ingjeit, ingpólóit. Tudom, hihetetlen, de a ruhák 90%-a csodásan kisimul a szárítón/vállfán száradás közben.
2015. ápr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
Csak krepp ágyneműm van, de ha nem az lenne, akkor sem vasalnám, értelmetlen. Fertőtleníteni is felesleges a huzatokat, fehérneműket, akármiket, ha nem beteg használta őket.
2015. ápr. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
60%

Nem vasalom a huzatot, mert nem látom értelmét.

Azt az érvet sem értem, hogy fertőtlenítés miatt vasalják. Ez is felesleges, hiszen a párnát, takarót nem fertőtlenítik, akkor mi értelme?

Ha betegek vagyunk csak akkor mosom a huzatokat 60 fokon, de akkor sem vasalok.

2015. ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!