Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mitől lesz szinte minden...

Mitől lesz szinte minden ruhám ilyen csúnya?

Figyelt kérdés

egy csomó ruhám ilyen bolyhos: [link]

és így kirepedeznek rajt a minták: [link]

de mitől? nagyon idegesítő.. pedig teljesen új, mai darabok nem ilyen olyan helyekről kapott használt ruhák.. sőt nem is kínais, elég márkás drágább ruhák..


2015. ápr. 8. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Az hogy márkás vagy drága még nem garantálja hogy jó is. A bolyhosodás szerintem az anyagösszetételtől függ, a mintarepedezés viszont talán a mosás miatt lehet (túl magas hőfok vagy túl gyors centrifuga).
2015. ápr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem attól lesz valami jó minőségű, hogy márkás. Azok az anyagok szoktak bolyhosodni, amikben túl sok a műszál. Egy mackónadrág vagy anorák ideális anyagösszetétele: 70-100% pamut és 0-30% poliészter. Az olyanokat már nem veszem meg, aminek csak 35-40%-a pamut.
2015. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A márkás még nem egyenlő a jó minőségűvel.
2015. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A bolyhosodás a gyenge minőségű anyag velejárója.

Volt úgy, hogy a 6 ezer forintos pólóm 3 mosás után kibolyholódott, és olyan is, hogy a kertészkedéshez turkálóban vett 50 forintos pólót évekig használtam bolyholódás nélkül!

2015. ápr. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

13 ezer forintért vettem egy devergo pulóvert, ami egy (30 fokos) mosás után olyan volt, hogy az utcára nem lehetett benne kimenni, annyira bolyhos lett és elnyúlt (pedig fektetve szárítottam).


Nem csak a márka számít, hanem az anyaga is. Márkán belül is nagy eltérések vannak, pl. én ami adidas originals darabokat hordok, azokból van egy fajta anyag, amit sokkal jobban szeretek a többinél, de pont ez az az anyag, ami sokkal gyorsabban fakul és kissé bolyhosodik is..


Egyébként érdemes megnézni milyen a mosógép, hőfok, mosószer stb. Általában a folyékony mosószert jobban szeretik a ruhák.


A minta meg akkor is szokott repedezni, mikor feszül. Nem kell folyton feszülnie, elég, ha akkor jól megnyúlik és kifeszül, mikor épp felveszed.

2015. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!