Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért bűzlik a lefolyó?

Miért bűzlik a lefolyó?

Figyelt kérdés
A fürdőszobában mindig érzem a lefolyó bűzét. Mindennap engedek bele vizet tisztítom már öntöttem bele annyi vegyszert de semmi eredménye. Van valami javaslatotok?
2010. febr. 18. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen és már elegem van, az ezer éves anyáméké nem olyan, sohasem töltöttünk bele vizet.
2010. febr. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért nyomozd ki, hogy nem-e a mosógép felől jön a szag. Vízvezeték szerelő vagyok, éppen 1 hete hívtak ilyen problámával, kiderült hogy a mosógép volt a ludas, szó szerint rohadt szét a mosógép szennyvízelvezető csöve és onnan jött a szag.
2010. febr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
2%
nem kéne teleszarni
2010. febr. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt b@szhatod. Nálunk a 2.on is néha büdös, meg kluttyog, de megfigyeltem, hogy esős időszakokban olyan többnyire.
2010. febr. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azért büdös mert a szennyvíz vezetékből a lakásba jön a szag. Ennek az az oka,hogy a bűzelzáró nem zár rendesen. Főleg esős időben venni észre ezt.Abból adódik a szag áteresztés ,hogy a bűzelzáróban lévő vízküszöb valamiért már nem olyan magas mint amilyen volt régen. Ezt okozhatja rozsda ,korrózió,szennyeződés ,de nem szünteti meg semmilyen tisztítószer sem a problémát.Az az igazi baj,hogy a vízküszöbként ott lévő víz szintje időnként lecsökken,és ilyenkor a csatornagázok akadálytalanul feljönnek a lakásba. Az bűz áteresztése már akkor is fönnáll ha pl eredetileg 9 mm es volt a vízszint a szifonban és most csak 6 mm van ,de ez már nem elég a záráshoz. Nem tudom normálisabban elmagyarázni ,lerajzolni meg mégúgyse de nálunk is ez volt a baj és miután rendbe tettük a szifont , megszünt a büdi.
2010. febr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
63%
Minden szennyvízvezetékre való csatlakozásnál (mosdó, kád,...) van egy kanyarulat a csőben, hogy ott a lefolyó víz egy része megakadályozza a csőből a gázok visszajövését. Lehet, hogy nincs nálatok ilyen.
2010. febr. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is van egy lefolyó, a háztartási helységben, amit nem használunk. Amikor kezd büdösödni öntök bele egy vagy két deci vizet, és akkor megint bírja egy két hónapig.
2010. febr. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6%
Ecetet bele, meg pumpáld át picit, hogy közben forró vizet folyatsz.
2010. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!