Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy érjem el, hogy a szekrény...

Hogy érjem el, hogy a szekrényekben a ruhák ne "büdösödjenek" be?

Figyelt kérdés
Ha hosszabb ideig ott állnak egymáson a pólók, nem szellőznek, olyan furi szaguk lesz. Ezt szeretném vhogy elkerülni.
2010. febr. 16. 21:26
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A szekrényt most ki ecetes vizzel, és a ruhákhoz se használj öblitöt, hanem ecetet tegyél helyébe. Igy nem lesz a ruháknak szaga.
2010. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél közéjük illatos szappanokat.

Állítólag ha füstölőket teszel a szekrénybe, az is használ (illatosít)

2010. febr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd a ruhákat mosás után tovább szellőzni, illetve ne teregesd sűrűn őket, vagy ha nagyon párás a fürdő, vagy egyéb helység, ahol ki vannak teregetve, akkor teregess nagyobb szobába, vagy levegőre, mert ha kézzel nem is érezhető, de lehet még benne kicsi víztartalom, és az megsavanyíthatja a ruhát.
2010. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én illatosítót használok, ilyen gömb alakút és ráhúzom az ajtót. Amúgy gardróbom van, de nagyon jól beillatosítja az egészet. Mióta ezt használom azóta nem "büdösödnek" be a ruhák, sejtem mire gondolsz, ilyen fura állott szaguk volt. De még az összehajtogatott és egymásrapakolt ruháimat is átjárta. Én tudom ajánlani... És egy ilyen illatosító nálam 2-4 hónapig is elég, mert van hogy rárakom a kupakot, mert már elég erős bent az illat... :D Remélem tudtam segíteni.
2010. febr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ugyanarra gondolunk, de nálam ezt a szagot a penész okozza. Lehet, hogy nem veszed észre, hogy a ritkábban használt, és a szekrényben szorosan elhelyezett, összehajtogatott ruhák egyike-másika belülről penészes. A szag átterjed mindenhova, a még nem penészes ruhákra is. Érdemes időnként beleszagolni a szekrényekbe, és az első legkisebb szagra, vagy a nélkül is időnként kirámolni, átforgatni a ruhákat. Ha régóta ott van, akkor annyira tönkremehet tőle a ruha, hogy ki kell dobni, bár ez csak nagyon elhanyagolt esetben fordulhat elő. Elegendő általában csak kimosni a kissé fertőzött darabokat, és az tökéletesen elég lehet, vagy még kisebb probléma esetén elég a napon vagy a fűtőtesten kiszárítani. A penész ellen több mindennel lehet még próbálkozni, a neten találsz hozzá tippeket.
2010. febr. 16. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és az ötleteket!

Szerencsére nem penész, anyósnál volt, úgyhogy ismerem. Na az tényleg büdös. Ez más. Ha sok ruha van egymás fölött, akkor egy idő után olyan furi szaguk lesz.

Hol vetted azt az illatosítót, amiről írtál? Kipróbálnám.

Amúgy az ecetes öblögetés sem rossz ötlet, csak van itthon még pár liter öblítőm, úgyhogy azt még elhasználom.

Füstölgőt meg még nem találtam olyat, aminek igazán jó illata lenne. Nekem azok nagyon erősek. Szappan meg csak mosáshoz használok (nem illatos), de ha nem sikerül egy jó illatosítót beszereznem, akkor marad a szappan.

Mindenkinek köszönöm!

2010. febr. 17. 11:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!