Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Aeg Lavamat mosógép, ecettel...

Aeg Lavamat mosógép, ecettel átmosni?

Figyelt kérdés

Sziasztok



S



van egy aeg lavamat automata mosogepem. Nalunk nagyon kemeny a viz. Szerintetek erdemes lenne 1 l ecettel átmosni a mosógépet 3 havonta? Felek h a vizko tonkreteszzi. De az ecettol is olvastam h kivegezheti a mosógépet.



vagy mit javasolnátok. Heti 2-3 mosok


2015. febr. 1. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Pont most van akcióban a Lidl-ben a mosógéptisztító folyadék(a piros flakonos)-azt vegyél.
2015. febr. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem lesz semmi baja az ecettől. már az....cég is pert vesztett (2 éve), mert a reklámjában ezt állította.

sokan vannak akik átmossák ecettel, többek közt én is. de megpróbálhatod citromsavval is, kicsit lassabban, de szintén oldja a vízkövet.

semmi nincs benne amit az ecet tönkretehet. a mosószerek lúgosak, fehérítő savas; az alkatrészei ennek ellenállnak. valamint egy 10vagy 20%-os ecethez még vizet enged a gép és csak hígul tovább.

2015. febr. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az unos untalan ismételt ecetes butaságokat felejtsük el, semmit nem fog csinálni.A 20% boltokban kapható étkezési ecet vizkőoldásra gyakorlatilag sajnos teljesen alkalmatlan.Ehez még tessék hozzászámolni,hogy egy mosási fáziskor a gépekek ált. 10-15l vizet használnak el.Ebben lesz neked az 1l 20%-os eceted.Lehet számolgatni. 1.5-2%-os ecetsavval akarunk vízkövet oldani? Ugyan már...Vegyél trisót és 3-4 evőkanállal oldj fel egy pohár forróvizben,majd öntsd a dobba és a legmagasabb hőfokon indítsd el a programot. A moszertartóhoz keress egy rosszabb edényt és trisós vízben főzd ki. Üdv! Mosógépszerelő.
2015. febr. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

még jó, hogy a trisó nem vízkőoldó. a lerakódásokat viszont eltávolítja.

ecet nem baromság, mert egy hosszú programos és emelt hőfok gyorsítja a reakciót(kémia!). tény, hogy nem fog ujjnyi vastag vízkövet leszedni, de az nincs is! kedves szerelő.

és 12 év után még mindig tiszta fűtőszál(csak csapágyaztam és csillapítót cseréltem benne. (hőtágulástól is pattog róla a vízkő)

2015. febr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"még jó, hogy a trisó nem vízkőoldó"


És ki mondta,hogy az?


Én mutatok neked néhány éves szétszedett gépet,azt ha 1-2% ecetoladattal kitakarítod,vendégem vagy egy új mosógépre.Ez az ecetezés már évek óta kering különböző női fóromokon és itt is előjön mindig,föntebb már leírtam,hogy miért nem fog csinálni semmit.

2015. febr. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!