Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha ecetet használok a viz...

Ha ecetet használok a viz lágyitására, az roncsolja a ruha anyagát?

Figyelt kérdés
Mert sok márkás ruhám van és az anyósom azt mondta,hogy ecetet használjak de én féltem a ruháimat!!!
2008. aug. 17. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
szerintem vízzel higítsd az ecetet és nem lesz baja a ruháidnak
2008. aug. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tenném tönkre sem a mosógépemet, sem a ruháimat ecettel! Érdemes vízlágyítót venni, nem kell feltétlen Calgon, vannak olcsóbb termékek is!
2008. aug. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Az egyik ilyen egeszseges eletmod musorban lattam, hogy oblito helyett hasznalnak ecetet, mert az lagyitja a vizet, fertotlenit, etc.

egyszer kifogytam az oblitobol, és ecetet hasznaltam. érdekes modon a ruha abszolut nem lett budos (pedig picit tartottam ettol), és nagyon jól bevált. nem vagyok nagy wellness, meg bio, de olykor olykor hasznalom azota.

nem roncsolja a ruhat, ha nem kozvetlenul ontod ra, hanem pl az oblito reszebe.

2008. aug. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Van pénzem vizlágyitóra csak az asszony nagyon erőlteti az ecete,mert az anyja is azt mondta.Csak nem pár százas ruháim vannak.De igy már nem hepajozok!:)
2008. aug. 17. 19:08
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A ruhát valóban nem roncsolja az ecet olyan töménységben (az meg azért nem igaz, hogy nincs ecetszag. Mert abban a pillanatban amikor BELEIZZADSZ a ruhába, nem fogsz tudni megmaradni benne... Persze aki nem izzad, annak jó.)


Azonban!!!!! Az ecet olyan szerkezetű anyag, amely a gumit és a műanyagot nagyon öregíti, ezáltal a MOSÓGÉP élettartamát csökkenti. Régen műanyag teknőben öblítettek, zománcozott forgótárcsásban mostak. Abba önthetett sósavat is... Az ecet nem tesz jót a MOSÓGÉPNEK! Így én ezért nem ajánlom.

2008. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Nyilván nem 20%-os ecetbe akarod áztatni a ruhát (pláne nem jégecetbe), hanem egy keveset adagolsz a mosóvízhez, így nem kell attól tartani, h. károsítaná a ruha anyagát.


Az nem igaz, h. lágyítja a vizet, mert a keménységet okozó sók továbbra is benne maradnak, de mivel az ecet jól oldja a vízkövet alkotó csapadékot, így az nem fog kiválni, de a hatás vízkőképződés szempontjából u.az: nem fog kiválni a vízkő.


Ilyen hígitásban szerintem a mosógépre se nagyon lehet káros hatással. (Én még nem használtam, így saját tapasztalatom nincs, de egy kollégám évente egyszer átmossa ecetes vízzel, így vízkőtlenítve a készüléket.)


Ha meg hosszú távon még sem tesz jót, akkor is valószínűleg többet megspórolsz a vízlágyítón 10-15 év alatt, mint amennyibe egy új mosógép fog kerülni. Arról nem is beszélve, ha nem emiatt megy tönkre a gép, és amúgy is kéne venned, de még vízlágyítóra is költöttél. :)

2008. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen kicsi koncentrációban az ecet nem káros (10 vagy 20%), de szerintem nem kell minden mosáshoz tenni ecetet vagy vízlágyítót. A mosóporokat adagold úgy, hogy kemény vízhez való mennyiséget adagolsz (már ha kemény nálatok a víz), és akkor tiszták lesznek a ruhák. A mosógépet pedig elég időnként ecettel vagy vegyi vízlágyítóval átmosni, főzőprogrammal (90-95 fok), ha a vízkövet és egyebeket el akarod távolítani. De az ecet szerintem azért jobb, mert nem kemikália, hanem természetes anyag. a színeket is szépen kiemeli, élénkíti. A többit már elmondták előttem. :)
2008. aug. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!