Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatogep?

Mosogatogep?

Figyelt kérdés
elonyok?hatranyok?minden amit tudnom kellene rola?koszonom
2014. okt. 18. 20:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Akinél károsodnak az edények, üvegek, tányérok, elgondolkodott már rajta, hogy vagy rossz programot használ (pl. intenzívet a kristálypoharakhoz) vagy nem megfelelő mosogatószert, ill. a gépével vannak alapvetően gondok, vagy csak elromlott és nem funkcionál megfelelően???


Ilyeneknek NEM SZABADNA történniük a mosogatógépben.


Abban van igazság, hogy bizonyos edények nem feltétlen lesznek makulátlanul tiszták, de ez sokban múlik az elhelyezésen is. Ha srégen állítjuk bele a lábast, és nem teljesen egyenesen, fejjel lefelé, akkor nyilvánvalóan kevésbé éri a vízsugár, ami alapvetően mindig alulról jön a gépben, és így tovább, tehát nem tudja optimálisan elmosni. De ez nem a gép hibája, hanem az elhelyezésé. Próbáljátok csak ki, hogy az ilyen problémás dolgokat mindig előírásnak megfelelően tegyétek a gépbe, ne a helyspórolás legyen a fő szempont. Máris nem lesznek ilyen gondok.


Aranyozott, ünnepi edényeknek, porcelánnak, kristálypoharaknak nálunk van külön program a gépen, és külön mosogatószer is hozzá. Be sem merném tenni a normál programra de így még sosem volt gond. VIszont a normál poharak nem karcolódnak a normál programon nálunk.


A tányértörésre megint annyit tudok mondani, hogy nem a gép hibája, hanem az elhelyezésé: ha nem megfelelően rögzített helyre teszitek (tehát nem az előre kijelölt helyére, hanem bezsúfolva valahova máshová), akkor persze, hogy el fog mozdulni és nekikoccan valaminek! Ugyanez érvényes akkor, ha a tányér ugyan megfelelő helyen van, de bizonyos evőeszközök, poharak nem, akkor azok koccanhatnak a tányérnak és törhetik le a szélét. De ettől függetlenül a gép még tökéletesen és törésmentesen mosogatNA, ha ti megfelelően pakolnátok bele.


A legtöbb ilyen probléma nem géphiba, hanem egyszerű emberi figyelmetlenség. Az sem a mosogató/csap/víz/szivacs hibája ugye, ha kicsúszik a kezetekből a tányér...

2014. okt. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat.a kihasznalassal nem lesz gond,hiszen 5 tagu a csalad,nem lesz ido raszaradni,hiszen megtelik hamar.sokat fozok,felkesz eteleket nem szeretjuk,sok a mosatlan.nekem mar az is nagy segitseg ha poharakot,cseszeket,tanyerokat es az eszajgot elmossa.fazakak amugy is ram maradnak mert pl egy 9 litres k5537uktaba fozok egyszerre.a 7esnek csak annyit,hogy o bizonyara nem nevel egyszerre 3 kicsi gyereket,akikek hatalmas etvagyuk van,es folyton a konyhaba keszi-tek valami+t.latom ke+ru+l+tek ide oda jelek az is az o munkajuk,sz+o+v+a+9l egy perc nyugtom nincs,igy talan konnyebb lesz.koszonom
2014. okt. 19. 11:55
 13/17 anonim ***** válasza:

Nagyobbat vegyél, 12 terítékeset, ha van rá keret és helyed. Ami befér úgy, hogy a lapátok könnyedén mozognak, akkor jó eséllyel tiszta is lesz.

Biztosan nagy segítség lesz!

2014. okt. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

gondolj bele, hogy olyan hófokon mos, amiben nem is tudnál kézzel mosni, mert annyira meleg


vegyél indezit gépet és dobd ki 5-6 évente


és külső legyen, tehát nem beépített, keresd meg a fali víz, villany vezetéket és lefolyót, amit csaktlakoztatva úgy alakítasz ki, építesz ki, hogy szép és takarásban legyen


a mosogató gépre megy a mikro


a mikro fölé egy polc, arra megy a kávégép


a polc alá jön a konnektor sor, és a vízcsap kiállás, teljes takarásban, nincs vezeték sehol

2014. okt. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Beépítettet vegyél, ekkora hülyeséget, hogy ne...
2014. okt. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Imádom! Én is csak azt bánom, hogy nem engedtem a férjemnek, hogy előbb vegyen nekem....

Két kicsi gyerekem van, gyakran főzök, majdnem minden nap. Nagyon ritka az olyan nap, hogy ne menne, hétvégén van, hogy kétszer is megy.

12 terítékes van, bőven megtelik.

Arra kell figyelni, hogy a nagyon zsíros edényt érdemes előtte papírtörlővel kitörölni, az ételmaradékot leszedni. Amire ráégett valami, azt én a mosogatónál fémdörzsivel fellazítom és utána mehet a gépbe.

A Dm-ben szoktam saját márkás sót és öblítőt venni, ezek akár negyed évig (de tovább is) kitartanak. Szintén Dm-ben veszem a Finish vagy Somat tablettát/gélt, akkor, ha van rá féláras kuponom, így szoktam 95-100 db-os kiszerelést venni.

Nagyon sokszor jól jön, mert bele lehet tenni a cumisüvegeket, hőálló üvegcsetreszeket, befőzéskor tele lehet pakolni befőttes üvegekkel, millió módon ki lehet használni.

Két éve van a háztartásomban, de nekem még nem sértett meg tányért, nem tört össze semmi. Ha valami kajafoltos maradt, ott vagy az volt a baj, hogy már kevés volt a só a gépben, vagy rosszul raktam be.

Egyébként a leírásban benne van, hogy fa eszközt ne tegyél bele, tehát aki ennek ellenére belerakja, az magára vessen, és ne a gép hibájának tudja be.

2014. okt. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
koszonom 16,a cumis es befottesuvegeket mar akartam kerdezni.jelenleg ezt a megoldast latom a legjobbnak hogy megkonnyitsem a dolgom.gondolkoztam sokat,de ha pl 4 honapra keresek egy not aki vigyaz par orat a gyerekekre,amig van ez a nehez idoszak,simman elviszi egy mosogatogep arat.igy peddig hosszutavon jobban jarok
2014. okt. 19. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!