Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosogatogep?

Mosogatogep?

Figyelt kérdés
elonyok?hatranyok?minden amit tudnom kellene rola?koszonom
2014. okt. 18. 20:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Előny: kényelem, kevesebb vízfogyasztás. Hátrány: kiadod rá a pénzt, de nem használod ki igazán (ketten vagytok, nem főzöl gyakran).

Ha nincs nagy konyhád sok edénnyel, vagy kevéssel indítod el, vagy vársz a tiszta evőeszközre, míg végre lejár....rosszul választasz: kis méretűt, amibe alig fér be egy-egy edény, így kézzel ugyanúgy kell mosogatnod.

2014. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hátránya csak akkor lehet, ha nem tudod megfelelően elhelyezni, vagy nem használod ki.

Előnye millió van. Kevesebb vízfogyasztás, megfelelő mosogatószer-felhasználás, időspórolás.

2014. okt. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Előnyök:

- nincs koszos edény elöl -> rendezettebb, mindig tiszta a konyha

- mindent elmos és megszárít 1-2 óra alatt, maximum a szénné égett edényeket kell előáztatni zsíroldóban

- 4 főre is elég 2-3 naponta elindítani, ha nem főztök minden nap 6 fogásos menüt

- sokkal kevesebb vizet fogyaszt, mint a folyóvizes mosogatás, kb. 1/5-ét annak

- az áramköltségei sem magasak egyáltalán

- csendes

- felszabadít min. fél óra időt a napodból


Hátrányai:


nincsenek...

2014. okt. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

3 as sok mindent leirt.9 teritékesnél ne vegyél nagyobbat,mert azt nehezebb kihasználni .Ha ugy adódik mosogass többször,akkor is jobban jársz ./tapasztalat /

Pl,sok vendég jön.

2014. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Előnye akkor van, ha a kezelő személy egyébként is takarékosan bánik a napi edényzettel és pl. nem használ újabb bögrét minden kortyhoz, valamint van érzéke a jó helykihasználást eredményező elrendezéshez úgy, hogy eközben a vízsugár minden edényt érjen el. Egyébként meg érteni kell az edények előzetes kiöblítéséhez, kitakarításához (pl. tányérról leöblíteni vagy szalvétával letakarítani a maradékot, a zsírt vagy olajat papírtörülközővel le kell törölni. A rászáradt vagy rákeményedett anyagot előzetesen fel kell puhítani és el kell távolítani stb. Hátránya, hogy nagy és rosszul kimosható edények pl. kuktafazék nem mindig tökéletesen elmosottak. A szűrők nem mindig tisztulnak meg. Az üvegáru a lúgos mosogatószer miatt felületi károsodást szenved és karcos vagy szivárványosan elszíneződött lesz. A faárut (késnyél, vágódeszka stb.) is tönkreteszi a mosogatószer.
2014. okt. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
77%

A legnagyobb előnye, hogy időt spórol és ez megfizethetetlen. Ha nem is jön vissza mással az ára, de sok embernek már maga az a fél óra megéri, amit ezzel megspórol. A többit már a többiek leírták.


Ami a hátránya - annak ellenére, hogy szerintem csodálatos találmány:

- károsítja a poharakat, sokszor még azokat is amik moshatók gépben (folyékony gél jobb ebből a szempontból)

- tányérokkal ugyan ez, lepattoghat a szélük, igazából lutri, hogy melyik kényes, melyik nem. Ikeás készletet használunk, ezért nem gond. A drágább ünnepit lehet kézzel, de igazából ez kibír évi 2-3 gépi mosást

- evőeszközök közül néhányon megjelenik a rozsda, ami nem vakrozsda! Hiába veszem ki rögtön és törölgetem el, hiába a só és öblítő, hiába az ecet

- figyelni kell a tisztításra, rendszeresen kell ecetes öblítés, nem szabad hagyni benne büdösödni napokig az edényt, szellőztetni kell, tisztítani a szűrőt, az evidens, hogy az ételdarabos dolgot nem teszel bele


Szóval nekem,nekünk összességében nagyon megéri, ha fél házzal is, de naponta megy, hétvégén akár 2-3x is, nagy előnye, hogy amikor szombat-vasárnap 2-3 fogást csinálsz, az edényeket rögtön pakolhatod el, nincsenek elöl. Ha család van és befér, mindenképp érdemes 12 terítékest venni, mert annak a legjobb a helykihasználása, a nagyobb lábosok mellé még be tudod normálisan tenni a tányérokat is. Költségek szempontjából sem vészes, nem kell sokat ráfizetni.

2014. okt. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
14%
Tök felesleges. Drága, sokba kerül az üzemeltetés. Mert a legritkább hogy tele legyen. Ha meg össze várod hogy tele legyen akkor hülyére rászárad. Írják itt hogy 12 személyest kell venni. Na ez a legritkább hogy egy család 12 tagú, és akkor is állandóan egyszerre esznek. Nagy lábast szarul mossa el. Ha kormos , arról jobb nem is beszélni. Csak hát sok embernek olyan jó eldicsekedni hogy " mosogatógépünk" van.
2014. okt. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekünk 9 személyes van, általában estére telik meg, napi egyszer kapcsolom be. Azóta sokkal szívesebben főzök bonyolultabb ételeket is, és jó érzés, hogy ebéd után nem vár rám még egy órányi álldogálás a mosogató előtt. Párom is szívesen bepakol és kipakol belőle, nagy könnyebbség. Úgy vagyok vele mint a mosógéppel, amíg nem volt tiltakoztam ellene, utólag meg azt mondom, hogy de hülye vagyok, hogy nem vettem hamarabb. Nagyon nem mindegy viszont, hogy milyen tablettát veszel bele, mi vettünk egyszer egy olyat, ami nem olvadt el benne és összekoszolta az edényeket.
2014. okt. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
60%

A 7 sel nem értek egyet,csak negatívumokat tudott felhozni

Nekünk is az elő drága és nagy volt,amibe nagy edények is belefértek ,de ettől független kihasználatlan maradt.

A ételmaradékot étkezés után el kell tüntetni a mosogatandó tárgyakról,mert a gép nem konyha malac.A bent maradt ételmeradék fenn marad a szürőn ,és ez rontja a gép teljesitményét .Az erős szer valóban nyomot hagy tárgyakon.A rövid programokhoz tabletta nem használható,mert nem olvad el ez ídő alatt.Ahogy írták,ettől az öblités sem lesz tökéletes .

2014. okt. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es!


Akkor ezek szerint neked van mosogatógéped és nagyon rosszul kezeled!!


Nekem 14 terítékes van. Ami akkora, mint a 12-es, csak az elrendezése kicsit másabb. Immáron 7 éve.

Először 3, már 4 főre mosogatok vele. Van, hogy napi 2x! telik meg.

Én gyakran főzök.

Szerintem érdemesebb a nagyobbat venni, de olyat, amiben van fél program. A kicsibe alig fér valamicske edény. Egy nagyobb lábas és már meg is telt az alsó rekesz.

12-14-16 liter vizet fogyaszt, nem zabálja az áramot.

Minden tiszta lesz. Ha esetleg valami odaégett, akkor fellazítja annyira, hogy egy törléssel tiszta lesz az edény.

Felesleges előáztatni, vagy elöblíteni előtte a tányért, poharad, edényeket.

Az ételmaradékot kell csak lekotrani egy szalvétával.


Én nagyon szeretem, minden tisztább, mint kézzel, biztos nem tudnék 60 fokos vízben elmosogatni.

Csak pozitív véleményem van!!!

2014. okt. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!