Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel űzzem el a mosógép...

Mivel űzzem el a mosógép dohos szagát?

Figyelt kérdés
Nem merem megküldeni ecettel, félek, hogy rozsdásra marja. Mi az, ami hatékony és biztonságos?

#mosógép-tisztítás
2014. okt. 13. 10:09
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ja és tuti a dob a büdös, illetve a dob körüli tartály, látszanak a kis undormány penészfoltok.
2014. okt. 13. 12:51
 12/22 anonim ***** válasza:
71%

Alul, a gép belsejében a szivattyút, és a dobot összekötő harmonika szerű gumicsövek amelyekben megreked a mosószeres cucc. Egy idő után ez áraszt kellemetlen szagot.

Akár citromsav, akár ecet megfelelő a tisztításához. A hypót én sem vállalnám be.

Esetleg trisó. De ez csak egy kósza gondolt részemről, még nem próbáltam. :)

2014. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
79%

ecettől nem lesz baja, nyugodtan rakhatod bele, eleve egy 10-20%-ost higítasz mégjobban, a dob és egyéb fém pedig rozsdamentes, mert a bevonatot lekoptatná a ruha is. viszont az ecett csak időre állítja le a penészt, amíg savas a közeg, másra nem jó.

90 fokon mossad át 10-15dkg trisóval, az jól oldja a szennyeződét (mosószerhez is jó mert vízlágyító). utána 30 fokon 3-4dl hypót, ez az egyetlen ami kiöli a gombákat benne. és nem lesz semmi baja tőle, én rendszeresen 4-5 havonta tisztítom így a gépet.garantálom, hogy nem lesz baja!

vízkő miatt ecetsav jó, mert bármilyen töménységet elő tudsz állítani, de az ecet is jó egy fél vagy egész flakonnal.

bármi amit használsz lúg(mosószer) vagy sav, de mindegyik aránylag gyenge...., és amúgy is a dob rozsdamentesből készül, műanyagok és gumiknak sem lesz baja.

2014. okt. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

Hagyd az ecetet a csudába, már eléggé rongáltad vele a ruháid és a géped is.


Vegyél egy rendes mosógéptisztító folyadékot, és évente kétszer főzőprogrammal használd.

2014. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
ecet sosem ongálja; és ne a hülye reklámokból éljél
2014. okt. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nem látom be, hogy 1 dl 10%-os ecet egy 6 kg töltetű mosógép által felvett vízmennyiségben feloldva milyen módon tud bármit rongálni. Az öblítő az, ami rongálja a mosógépet, a bőrünket és a vizeinket. Ja meg a költségvetésünket. Merő vegyszer, gusztustalan, geil, visszataszító az egész cucc és a másodperc törtrésze alatt berohasztja a gépet. Épp elég vegyszerrel bombázzuk így is magunkat kívül-belül, én nem vagyok egy biomami, de legalább ami abszolút fölösleges, azt passzolom.
2014. okt. 14. 08:56
 17/22 anonim ***** válasza:
0%

Ja persze persze, gonosz öblítő :D

Akkor roncsold tovább ecettel a géped, de azért árulkodó, hogy te is félsz nagyobbb adagot beleboritani.

2014. okt. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Igen, tudod valaminek a káros volta nagyban múlik az adagoláson. Vegyész testvérem szerint minden méreg bizonyos mennyiség fölött. De nem tudom, miért az öblítő népszerűsítésén dolgozol, mikor a kérdés egyáltalán nem erről szólt. Tudod, vannak emberek, akik bizonyos dolgokat másképp látnak jónak, mint te, és ha ezt nem tudod feldolgozni, sok energiát fogsz elpazarolni cinikus válaszok kigondolására és boszankodásra. Nem te vagy az egyedüli igazság letéteményese. Én meg nem vagyok köteles a te belátásod szerint dönteni. Ez van.
2014. okt. 14. 11:04
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Egy főző mosáshoz kb 5-6 liternyi vizet ereszt be a mosógéped. Ez azt jelenti, hogy ha 10%-os ételecetből egy egész literrel beleöntesz, akkor a végső 6 literben koncentrációja 2% alatti lesz. És nem fogja rozsdásra marni, mert mint mondták többen, anyagában rozsdamentes a kivitel.

Ha penészgombákat is látsz, akkor a lényeg az, hogy főzőmosással tisztitsd át (90-95 fokon), hogy a penészgombák elpusztuljanak. Lényegében mindegy, hogy 1 üveg ecetet, vagy 200 gramm szódát, vagy 200 gramm trisót, vagy 200 gramm citromsavat teszel bele, a lényeg a hosszú magas hőfokú üzemeltetésen van, hogy a megbüdösödést okozó mikroorganizmusok elpusztuljanak.

Ha eléred ezeket a látszó penészeket, praktikus lenne valami törlőruhával letörölni.


(Klór tartalmú fertőtlenítőszert [hypo] én sem tennék a mosógépbe, mert a gumi gédereket és a víz tömítésére szolgáló műanyagokat öregíti, ridegíti...)

Az ecetsav mellesleg sem a ruhát, sem a mosógépet nem viseli meg. Mindenki tudja ezt, aki a kémiát nem a Nők Lapjából vagy más képes női pletyka magazinokból tanulta, hanem az iskolában...)

2014. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Leírom a tapasztalataimat, 10 évig mostam ecettel és domestosszal is a gépben, ami végül nem emiatt ment tökre, hanem elszállt az elektronika. Amikor egyszer csapágycsere miatt szétszedtük, fél gramm vízkő nem volt benne sehol (se rozsda), és nem is volt büdös sosem. Nem átmosni szoktam ecettel, hanem néha ezt tettem öblítő helyett. A törölközők mosásakor adagolok domestost, mindig illatos volt a gépem.
2014. okt. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!