Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel űzzem el a mosógép...

Mivel űzzem el a mosógép dohos szagát?

Figyelt kérdés
Nem merem megküldeni ecettel, félek, hogy rozsdásra marja. Mi az, ami hatékony és biztonságos?

#mosógép-tisztítás
2014. okt. 13. 10:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Pedig az ecet a legjobb módszer erre. 1 lityi ecetet beleöntesz, és a legmagasabb hőfokon végigmosol egy programot.

A mosógép alkatrészei nem bevonatos fémek, hanem anyagában saválló acél, így az ecet nem tudja károsítani.

Évek óta bevált módszer nekem.

2014. okt. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Biztos vagy benne, hogy a dob meg a többi alkatrész sem bevonatos? nem szeretnék új mosógépet venni
2014. okt. 13. 10:53
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

először nézd meg a szűrőt és a kifolyó csövet, valószínű,h tele van szöszös, mosószeres, lerakódással. Jól tisztítsd ki. Ha nem bízol az ecetben, vegyél gyógyszertárban citromsavat, egy 25 dkg-s zacskó kb. 200-300 Ft Ugyanaz a hatása mint az ecetnek, csak kíméletesebb és nem olyan büdös.

Ezzel csinálj végig egy 95°C-os mosást. Ha van olyan programod, ami hosszú áztatást is tartalmaz, akkor azzal csináld. Ha végig futott a mosás, akkor tisztítsd ki ismét a szűrőt és a lefolyó csövet, mert valószínű,h ami kijött a gépből azzal ismét megtelt.

2014. okt. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi, megkísérlem asszem a citromsavat. Öblítéshez egyébként mindig ecetet használok (úgy látszik, ez nem elég a mosógép tisztán tartására), esetleg erre a célra is használható citromsav? Ez egy por egyébként? Nem kövül bele az adagolóba?
2014. okt. 13. 11:30
 5/22 anonim ***** válasza:
71%

Én fehérítővel mostam át 90 fokon, az teljesen jó volt, és mosógépbe való, szóval gondolom, nem károsítja. Utána letörölgettem a trutyit róla, ahol elértem, és néhány mosást sötétekkel végeztem, nehogy véletlenül megfogja a fehéreket, ha lejött valami.

Az ecet inkább vízkőre való, ha berohadt a mosógép, akkor annak a hypó is tök jó.

2014. okt. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
És mennyi hypót öntöttél bele?
2014. okt. 13. 11:42
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem hypót, hanem a domestos fehérítőjét. Nem mértem, de jó sokat, viszont annak csak egy része hypó.

Mindenesetre hatott, bár tény, hogy nálunk azért volt büdös, mert albérlet és az előző lakó öblítővel mosott, ami belerohadt a gépbe, és a tetejét csukva tartotta, ami szintén nem szerencsés. Mi viszont nem öblítőzünk és állandóan szellőzik. De így is kellett pár hét, mire teljesen elmúlt a büdös szaga.

Viszont azóta olvastam a válaszod, és lehet, hogy nálad más a gond, ha alapból ecetezel meg nem valami igénytelen agglegény után örökölted a gépet..

2014. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
95%
ecetet nyugdttan tehetsz bele, de lehet hogy a szűrö a büdös és nem a dob.
2014. okt. 13. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
58%
nehogy hypot önts bele, az mar.
2014. okt. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Most már gőzöm sincs, hogy mit csináljak :)


Kábé két hónapja volt kint szerelő, falba megy bele a lefolyócső, azt tisztította, mert nem holy el a víz. Előtte én tisztítottam a szűrőt. Felültöltős, de mindig nyitva hagyom a tetejét. Raknék bele ecetet is vagy hipót vagy akármit, a lényeg a dózison van szerintem, szóval azt kéne tudni, mennyi az, ami használ de nem árt. Talán tényleg a citromsavnál maradok, bár nagy koncentráációban tuti, hogy az is mar. Vagy szétnézek a dm-ben, biztos van valami erre alkalmas lötty. Jó drágán.

2014. okt. 13. 12:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!