Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák! Ti hogy mossátok ki...

Anyukák! Ti hogy mossátok ki babátok/kisgyereketek ruháit?!

Figyelt kérdés

Részletes, pontos leírásokat szeretnék kérni olyan anyukáktól, akiknek tényleg sikerül kimosni a szilva, őszibarack, sár- és egyéb foltokat!

Százféle dolgot kipróbáltam (ezt nem részletezem), de egyszerűen marad nyoma az ebédnek... Legkésőbb másnap mosok, addig áztatom a ruhákat.

El vagyok keseredve, mert így olyan csúnyák, hogy itthonra sem mindet adom rá.

(a babám 10 hónapos, gondolom ismerős a helyzet, hogy eszik egy ilyen korú baba :) )



2014. okt. 6. 13:22
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy mindenféle kendőt leszed magáról.
2014. okt. 6. 13:25
 2/11 anonim válasza:
A fehereket cloroxal feheritem (a foltot), a szineseken a foltot bedorzsolom vanishel, utana beaztatom folttisztitos vizbe, ugy mosom ki, par oraval kesobb. Nekem eddig nem volt gond. Ami nagyon nem jon ki, azzal ezt eljatszom megegyszer, ha akkor se, akkor kuka a kis polo/body..
2014. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Langyos vízbe beáztatom, majd hagyományos, fehér szappannal megdörzsölöm a foltot alaposan és finoman kidörzsölöm, majd még áztatom. Ha nem jött ki a folt, akkor nagyon enyhe hypot öntök egy kis kupakba, és picit teszek rá és rajta hagyom pár percet Ha jó az anyag, akkor nem szívja ki a színt, legalábbis nekem sose szívta ki.De a legolcsóbb, hagyomésos, szürke dobozos hypo. És úgy teszem a mosógépbe.Nekem anyósom így mutatta és egy csepp folt sincs a ruhán így, pedig volt amit sose tudtam kiszedni. De a hagyományos, fehér szappan csodákra képes. Én sem hittem el, de jobb mint a vanish szappan és minden más.
2014. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
vegyél olyan pártedlit, aminek ujja is van és teljesen védi a ruháját... aztán az előkét lehet forróvizes hypoba tenni :)- vettem én is már mosószappant, wenish-t (lehet nem így írják) de nem tudtam én se kiszedni hypon kívül mással... (de hátha jön valaki aki tud valami jót mondani :) )
2014. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Nekem bevált az ecetes-szódabikarbónás áztatás.

Rákenek a foltra egy adag szódabikarbónát, majd ráöntöm az ecetet, és hagyom sokáig állni, és utána nagyon alaposan átdörzsölöm. Ha kell ezt a folyamatot megismétlem még.

A legtöbb csúnya foltot kiszedi, vagy halványítja, úgy hogy alig látszódjon. Aztán meg simán kimosom mosógépben a ruhákat.

2014. okt. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én mosógépben mosom van benne kifejezetten baba ruhákhoz való program, baba mosószer-öblító. Nekem a ruha sosem marad foltos. Egy textilből nem jön ki a sütőtök. Nekem 8 hónapos a kislányom.
2014. okt. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Őszintén szólva semmi extra, ha nagyon bénán néz ki, akkor vanish por, de ennyi. Nem jellemző, hogy benne marad, egyszer-kétszer fordult elő, azokat én kidobtam. Már 2 és fél éves a lányunk, igazából szépen mosható minden cucca (zara kids, h&m, f&f, ezeket vesszük-vettük, ha ez számít valamit).
2014. okt. 6. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Folttisztításra szerintem próbáld ki a marhaepe szappant. DM-ben kapni, a folttisztítóknál van kirakva, 200 ft-ba kerül. Megnedvesíted a szappant, a száraz ruhát bedörzsölöd vele, és hagyod, hogy a szappan beleszáradjon. Aztán bedobod a mosógépbe és kimosod rendesen. Nekem eddig bevált, bár nem kisbaba-ebéd nyomokat mosok vele. Szerintem 200 ft-ot megér hogy kipróbáld, ha erre nem is válik be, vér és zsírfoltokat pl. teljesen jól kiszedte nekem eddig...


[link]


Ja és teljesen olyan, mint egy sima szappan, szappan, tisztaságillatú, nem büdös. :)

2014. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Lesz alkalmam végigpróbálni :)

2014. okt. 7. 15:31
 10/11 anonim ***** válasza:
Én evés után azonnal atdorzsölöm Ariel professional folttisztitoval a foltot, kioblitem, majd a többi mosnivaloval kimosom. Másképp nem jönnek ki a foltok, nekem ez a tapasztalatom.
2014. okt. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!