Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Alsónadrágok foltjait mivel...

Alsónadrágok foltjait mivel lehet a leghatékonyabban kitisztítani?

Figyelt kérdés
Elsősorban - bocs! - szarnyomokra gondolok.

2014. szept. 18. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Nejlonkesztyűben mosószappannal dörzsöléssel előmosod azokat. Utána mehetnek a gépbe. Zoknit, gatyát, abroszt, konyharuhát, bármi foltosat kézzel muszáj előmosni.

Nagyon makacs foltnál Cloroxban elő lehet áztatni.

2014. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

Kisfiam most 5 éves, és most van abban a korszakban, hogyha nem vagyok a közelben, megpróbálja kitörölni a fenekét. Néha nagyon jól sikerül, néha azonban "féknyomok" maradnak a kisgatyában. Ezeket vagy Caola, vagy Flóra szappannal dörgölöm be nedvesen, és utána teszem a gépbe. Míg a zsebeket átvizslatom, hogy ne maradjon bennük papírzsepi az általában elég behatási időnek, utána indítom a mosógépet...

[link]

2014. szept. 18. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
#1 es de finnyás vagy .Mást is védőkesztyűben fogsz meg ?
2014. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha 60 fokon nem jön ki egy átlagos mosógéllel, akkor súlyos gondok vannak a mosoógéppel. Vagy a kakival :)
2014. szept. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na, mármost,

1. 60°C-on – folttisztítót (venis) is adagolva a folyékony mosószerbe –, nem jöttek ki a nyomok.

2. Befújtam az alsónadrágok megfelelő helyeit hideg zsíroldóval, abban ázott kb. 15 percet, és a foltok még mindig ott voltak.

3. Beletettem a lavórba mind a 6 gatyát, és klóros (flóraszeptes) vízben áztattam kb. 10 órát. A foltok még mindig ott vannak.

Szerintem a székletben lévő oldhatatlan (szervetlen) ásványi anyagok, pl. vas(oxid), nem jönnek ki.

Talán 90°C-os mosás kivenné őket.

Valószínűleg ki fogom dobni a gatyákat, és újakat vásárolok.

2014. szept. 19. 13:25
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

Nylonkesztyű minek, első? Kivéve ha az ember idegenek alsónadrágját mossa, de családon belül felesleges ilyen óvintézkedés.


Kérdező, nálunk a Vanish minden foltot kiszedett eddig. Persze az is fontos, hogy jó minőségű mosószert használj. Ariel alá ne add.

2014. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, a többi ruha tiszta lesz a mosógéppel? Nincs baja a fűtőszálnak?


Nagyon gyanús, hogy ennyi előkezelés után nem jöttek ki a foltok. Nálunk a férjem autószerelős - képzelheted, talpig földes, olajos - ruháit kihozza 60 fokon dupla adag mosószerrel, áztatás nélkül, intenzív programon.


Nyilván ez mosógépfüggő is, mert az előző 10 éves gépünk valóban megszenvedett vele, de hát pont ezeken látszik, ha a gép már nem jó.

2014. szept. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a csokifoltokat is kesztyűvel dörzsölöm ki az abroszból.
2014. szept. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a komenteket, sokat tanultam belőlük.

Annyiban léptem tovább, hogy a székletemet megpróbálom jobban szabályozni, hogy ne forduljanak elő „balesetek”, ugyanis híg székletnél, ha a végbélnyílás gyűrűsizmai nem zártnak nagyon jól – sok ülés vagy sportolás (pl. guggolások) során –, pici folyadék kiszivároghat, de ugyanez történik, ha valaki 1.) végbélkúpot használ pl. aranyérre 2.) sokat szelel (mert pl. tejcukorérzékeny – speciel ezt laktáz enzim szedésével sikerült kiiktatni –, fruktózintoleráns stb.).

Végülis arra jutottam, hogy

- növelni kell ezeknél a ruháknál a mosószer mennyiségét,

- hatékonyabb folttisztítókat kell alkalmazni, és

- a mosást magasabb hőmérsékleten (≥60°C) kell végezni.

2015. okt. 1. 19:24
 10/10 A kérdező kommentje:
A nátrium-perkarbonát (folttisztító só) a legjobb. Nagykerben még olcsó is, de az áruházak polcain sem olyan drága.
2016. márc. 11. 01:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!