Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vérfoltot hogyan lehet leghaté...

Vérfoltot hogyan lehet leghatékonyabban kitisztítani nagy méretű, nem túl jól mozgatható anyagból?

Figyelt kérdés
A matrac huzatáról van szó, gépben mosható, de előtte szeretném a foltot valahogy kivenni.

2012. nov. 20. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Kend be sóval és vìzzel, dörzsöld át. Ha nem jön ki, 3%-os hidrogénperoxidot rakj rá, várd meg míg pezseg, öblítsd ki, majd újra míg el nem tűnik. màs módszer: áztasd át a területet higítatlan fehér ecettel 10 percre.
2012. nov. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 klopusz ***** válasza:

Szia!


Én a Tesco-ban vettem egy "Foltördög" nevű folyadékot (a mosószerek között keresd, kicsi flakonban van), ami kifejezetten vérre van. Nézz utána, hátha.


Legegyszerűbb módszer az azonnali hidegvizes átmosás, azzal a nagyja tuti kijön, utána rögtön melegvizes, szappanos kézi mosás, végül mehet a gépbe.


Remélem, segítettem.

2012. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hideg vízben dörzsöld át először is még míg meg nem száradt! Kis só is segíthet.

Ha még friss, teljes mértékben kijöhet.


Ha már beleszáradt, akkor nehezebb ügy.

De se langyos, se meleg vizet ne használj, mert attól ez a szerves anyag jobban "belesül"...


Ha a hideg víz után is marad némi folt, akkor hypós vízben áztasd, az kiviszi. Remélhetőleg nem műszálas a huzat, mert a fehér és nagy mértékben műszálas anyagokat a hypó sárgítja.


A hypós áztatás után lehet mosni, mint a többi mosnivalót...

2012. nov. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
(ja persze értelemszerűen hypót csak akkor, ha fehér, vagy nem zavar, ha kimegy a színes anyag színe...)
2012. nov. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajnos műszálas, és nem fehér. És be is száradt jócskán már.

Az ecet-hideg vizet fogom megpróbálni. Ha marad benne egy kisebb folt, az sem tragédia, hiszen lepedő borítja az ágyhúzást leszámítva, csak most olyan erős volt, hogy a fehér lepedőn átviláglott.

Sajnos szoptatás közben egyik éjjel nagyon erősen véreztem...

2012. nov. 20. 10:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!