Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Pamut ruhát lehet főzéssel...

Pamut ruhát lehet főzéssel szűkíteni?

Figyelt kérdés

Üdv.


A pólóim deréktájékon mindig kinyúlnak. Nem a hasamtól, igazából nem tudom, mitől. Mintha már hallottam volna valakitől régen, hogy próbáljam meg ezt a módszert, mint varrás nélküli ruhaszűkítést. A főzés alatt azt értem, hogy odateszem főni, mint a tésztát. Ne írja senki, hogy vegyek kisebbet. Mert az meg hosszra nem lenne megfelelő. 196 cm vagyok. Nem főzném az egész pólót, csak a pólók alsó 20 centijét.

Beválhat?



2014. szept. 6. 02:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A pamut összemehet, ha feldolgozás előtt nem avatták be. (a beavatás n főzés tkp. Nem biztos, hogy Neked sikerük, pláne úgy, hogy csak egy részét szeretnéd szűkíteni. Ahhoz a forrásban lévő víz fölött kéne tartani a pólót, ez elég balesetveszélyes. De ha meg is oldod fakanállal, vagy más módon, többesélyes:

1. nem történik méretváltozás, ez Neked nem jó

2. csökken a méret, de látszani fog, meddig lógott forró vízben

3. összemegy úgy, ahogy vártad, ez a legjobb Neked.

Sok sikert, és vigyázz a kezedre!

2014. szept. 6. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A pamut NEM megy össze, csak a gyapjú. Sőt, ha főzöd, akkor még jobban megnyúlik.
2014. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyapjú filcesedik, a természetes alapú anyagok(len, pamut) összemehetnek. Jó pár évvel ezelőtt még volt olyan termékismertető, szerepelt az "avatatlan" szó. Akkor még tudták, hogy az összemehet a mosásban.

A nagymamám még annak idején a kartont kimosta, mielőtt varrónőhöz vitte, hogy ne a kész ruha legyen kisebb. A mai, modernebb technikákkal már kevertszálas anyagoknál nincs szükség külön otthoni kezelésre.

2014. szept. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
összemenés nem minden irányban egyforma, függ a szál iránytól is. egyik irányba összemegy, a másikba nem, vagy csak minimálisan. általában rövidülni szoktak, széltében kevésbé változik a méret.
2014. szept. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Négyes, tökéletesen igazad van, ez nekem is eszembe juthatott volna.
2014. szept. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!