Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Füstcsövet le szabad szűkíteni...

Füstcsövet le szabad szűkíteni egy mérettel?

Figyelt kérdés

Vegyes tüzelésű kazán cserét tervezek. A régi kazánomnak 132mm-es a füstcsöve, az újnak 150-es lenne. A falban lévő hüvely is 132mm-es.

A régi füstcsövet fel tudnám használni az új kazánhoz, ha közvetlenül a kazán után beraknék egy szűkítőt. Mivel csak egy méretet szűkítenék, mindkét oldalon 9mm-rel jönne beljebb a cső fala, talán nem lenne jelentős a huzatcsökkenés.

Nem mellékesen így kb. 20eFt-ot és a kémény körüli fal vésését tudnám megspórolni. (Borzasztóan drágák a füstcsövek.)

Csak nem tudom, hogy ez a megoldás engedélyezett-e.


2009. szept. 8. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy kéményseprőt kérdezz meg, nehogy baj legyen!
2009. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nahát, hogy én erre eddig miért "nem" gondoltam?!


Úgy képzeltem, hogy esetleg valaki tudja a választ, mert van/volt hasonló megoldása, vagy netán nem lehetett, mert nem engedélyezték.

De úgy látszik ez olyan speciális eset, hogy ezzel egyedül vagyok a világban (vagy legalább is a kérdés olvasói között), ezért nem úszom meg, hogy kihívjak egy kéményseprőt, még ha meg sem vettem még a kérdéses kazánt.

2009. szept. 12. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:
És nincs benne a kazán leírásában hogy mekkora füstcső kell neki?
2009. szept. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

De. Írtam is a kérdésben: "A régi kazánomnak 132mm-es a füstcsöve, az újnak 150-es lenne. A falban lévő hüvely is 132mm-es."

Tehát a kazánnak 150-es a füstcsonkja.

2009. szept. 15. 13:05
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak azért írtam a kéményseprőt, mert ha megy ellenőrizni és nem jó, talán szét is bontatja. Írhatom neked, hogy jó, ha közben meg nem jó. Meg azért is írtam neked, mert láttam, hogy senki nem írt még neked, nem volt olyan szakértő köztünk.
2009. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most olvasom, hogy még meg sem vetted? Akkor ott illene az eladónak tudni az ilyen technikai paramétereket. A kéményseprőt telefonon is megkérdezheted, miért kellene kihívni?
2009. szept. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Illene, de nem mindig tudnak ilyen kérdésre válaszolni. Már volt rossz tapasztalatom. Van amikor az eladók "csak" bolti eladók és nem épületgépészek.

Másrészt meg az a dolguk, hogy eladjanak. Tehát ha egy ilyen kérdéssel eléjük állnék, szinte 100% hogy elkezdenék tukmálni a füstcsövet, hogy vegyen csak meg.

2009. szept. 15. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!