Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Vízkőoldó a kádon, nagy bajt...

Vízkőoldó a kádon, nagy bajt csináltam?

Figyelt kérdés

a kád oldala sárgás, találtam egy fehér dobozú vízkőoldót oda löttyintettem egy részére és egyből hófehér lett, gyorsan le is öblìtettem vízzel, kicsit fullasztó szag is lett. Nem merem tovább használni, félek, hogy nem tisztította, hanem inkább lemarta a kádat. Azt irja a doboza, hogy azon a felületen amin használtam, ne használjak hipoklorit tartalmú tisztítószert.


Nem tudom, hogyan folytathatnám a tisztìtást, floraszept és domestos van itthon.


Köszönöm a segítséget :)



2014. szept. 2. 18:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem tegyél Domestost 1 szivacsra és azzal dörzsöld a kádat ahol sárga. Sima suróló is jó.Például Ciff vagy más márka. Ecet is leszedi szerintem. Probáld ki mindhármat.Vízkőoldó is jó, de az kicsit erős.
2014. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a vízkőoldó nem marja meg a kádat, ha nem leoldja a vízkövet, az is jó de inkább Domestost próbálj.
2014. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem jön le domestossal a sárga folt :( de nem merem ráönteni a vízkőoldót, attól félek valami klórgáz vagy valamit kibocsát, ahogy az anyagra kerül..lehet tök hülyeséget mondtam, de félek a tisztítószerektől ilyen értelemben :D
2014. szept. 2. 18:47
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]

ilyenem van

2014. szept. 2. 18:49
 5/11 anonim ***** válasza:

Szerintem használd nyugodtan, nem fog klórgáz képződni ha nem kevered más vegyszerrel, főleg klór alapúakkal ne mint a hipó domestos flóraszept stb...

De ha a vegyszerektől félsz akkor citromlével vagy ecettel is próbálkozhatsz, de ezeket se keverd klóros cuccal.

2014. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne keverd a tisztítószereket/vegyszereket!!!

Szerintem használhatod nyugodtan vízkőoldót,kisebb "lég" vételi szünetekket beiktatva . A képződő gáz elég maró a tüdőnek is,ha tudsz szellőztess egyfolytában.


A tiszta fém részeket a sósav megmarja,így a kád alatt lévő szifon,valszeg sárgaréz,mindig öblítsd utána vízzel,ne hogy egész éjszaka sósavban fürödjön,mert kilukadhat.

2014. szept. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem a kádat, hanem a zománcot marhatja meg.

Attól kimattul, sárga lesz, koszolódik.

2014. szept. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ecettel le fog jönni a sárga folt.
2014. szept. 3. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"ne használjak hipoklorit tartalmú tisztítószert"

Erre mindenki azt javasolja, hogy használjon Domestost, aminek a fő összetevője nátrium-hipoklorit...

2014. szept. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem azt mondták, hogy ne HASZNÁLJON hypokloritos tisztítószert, hanem azt, hogy a vízkőoldót (amiben sósav van) NE KEVERJE hypolkloritos tisztítószerrel.

Amúgy tényleg pocséklás a vízkő ellen a hypoklorit, mert fertőtlenítőszer, és a vízkő ellen nem hatásos!


Nyugodtan használhatod a belinkelt vízkőoldót, hatékonyan le fogja szedni a vízkövet. Amikor megtisztult a felület, bő vízzel öblítsd le. Sósavat tartalmaz, tehát a szemedbe, bőrödre fröccsenéstől óvakodj. És használat után szellőztess.

A hypoklorit alapú tisztítószerek inkább fertőtlenítésre valók, vízkő oldásra nem alkalmasak. És pláne sósavval nem szabad őket keverni, mert akkor szabadul fel klórgáz!

2014. szept. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!