Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A zoknik és bugyik gumija a...

A zoknik és bugyik gumija a mosástól hamar tönkremegy. Valakinek van erre ötlete?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 15:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mosd fehérneműmosó zsákban, alacsony hőfokon, 30 fokon.

Én így mosom, és semmi bajuk.

2014. aug. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%
Harminc fokon nem lesz tiszta a bugyi, ezeket jobb 60 fokon mosni.
2014. aug. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nincs semmi olyan a bugyimon, amit annyira mosni kéne, úgyhogy elég neki a 30 fok.

Nem foltos semmitől sem. :)

2014. aug. 20. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi 40 fokon mosunk mindent (lehet, hogy a törölközőknél majd feljebb megyünk), de a bugyik gumija évek után is szuper. A zokniké max. azért nem, nem hamarabb kilyukadnak. Egészen olcsó kis cuccok. Magasabb hőmérsékleten megy tünkre?
2014. aug. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
60 fokon nem megy össze a bugyi? :O
2014. aug. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
A vasalástól is tönkremegy.
2014. aug. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

60 fokon ne moss bugyit meg zoknit, mert felesleges. 40 fokon jó minőségű mosószerrel moss, ne tegyél hozzá többet, mint kéne, mert felesleges, és roncsolja az anyagot hosszabb távon. Valamit nem jól csinálsz, ha tönkre mennek a gumik - nekem évekig semmi bajuk. Pedig van köze bőven ócsárolt kínai cucc is (a Marks & Spencer zoknik is azok...), de semmi bajuk, ha odafigyelve bánok a cuccaimmal.

Ha nagyon túl-oafigyelős vagy, tegyél a 40 fokos mosóvízhez pár csepp (nem fél liter!) gyógyszertárban kapható fertőtlenítőt, és biztos nem marad kórokozó a fehérneműdön meg a zoknikon. Háztartási fertőtlenítőt ne használj, csak gyógyszertárit (és ne jódosat, mert az fog), mert ez utóbbiak nem mérgezők.

2014. aug. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi az extrém koszos (zsíros, bringaolajos, hónapok óta beleszáradt trutyis) textilek kivételével mindent 30 fokon a legrövidebb programon mosunk, és tiszták szoktak lenni a zoknik meg a fehérneműk is. Jól is bírják, nekem 3-4 éves zoknijaim is vannak, amik tök jól tartanak.
2014. aug. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mert 100 Forintos cuccokat vásárolsz.
2014. aug. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Igen túl magas hőmérsékleten mostad eddig őket ezért mentek tönkre .Nincsen értelme a 30 nál magasabban hömérsékleten való mosásnak ..én már 30 éve mindent kipróbáltam...szóval nekem is az a tapasztalatom hogy 30 fokon minden kijön nekem ariellel nem kell belőle sok ...Ja és 4 gyerekre mosok szóval ellehet képzelni mennyire koszos ruhák vannak nálunk. 60 fokon már sterilizálod is a ruhákat de a főző mosásba csak vásznat érdemes tenni semmi egyebet, fehérítés céljából.
2014. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!