Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Fehér törülközőt moshatom a...

Fehér törülközőt moshatom a fehérneműkkel?

Figyelt kérdés
60 fokon, pamut programon. Vagy inkább mossam a többi törülközővel, színesként? Attól félek, hogy büdik lesznek tőle a fehérneműk.
2014. aug. 16. 17:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennének tőle "büdik"? Na haragudj, banális kérdés, de a használt, testnedves fehérneműknek talán jobb illata van mint a törkölközőknek? :D


A mosógép mos ám. Természetesen berakhatod egyszerre, tiszta lesz mind a kettő.

2014. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehet együtt mosni. Mondjuk én a külön mosom.
2014. aug. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi :) Azért kérdezem, mert a párom törcsijét (kék) kimostam a színesekkel és állítása szerint büdösek lettek a munkáspólói. Mondjuk én a saját ruháimon nem éreztem büdöset.


Még azt megkérdezhetem, hogy a színes ágyneműt ugye moshatom a színes ruhákkal? Azt 40 fokon szoktam mosni, mert nem nagyon koszosak.

2014. aug. 16. 17:08
 4/8 A kérdező kommentje:
Mi csak ketten vagyunk, szóval nem nagyon érné meg nekünk azt a 4 db törcsit külön mosni :)
2014. aug. 16. 17:09
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Nyugodtan moshatod együtt.


A mosás alapszabályai csak annyiban merülnek ki, hogy színt a színnel és megfelelő hőfokon. Az mindegy, hogy az törölköző, ágynemű, függöny, terítő vagy épp rendes ruha. Plusz még annyi, hogy a kényes anyagokat érdemes mosózsákba tenni.

2014. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Utolso, nem teljesen mindegy. Anyagtol is fugg, hogy mit mivel mosunk. Peldaul a feher konyharuhat nem mosom fehernemuvel egyutt.
2014. aug. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem függ tőle. Ha 60 fokon mosod mindkettőt, moshatod együtt. A kényes anyagúakat bele kell tenni mosózsákba, és ennyi.


Anyagban csak az más, ha pl. nagyon kényes kasmírt, selmyet, szatént, szőrmét mosol, de ezt felesleges is említeni, mert ezeket teljesen más programra és hőfokra teszi be az ember, és feltételezem nem ebből van a fehérneműd.


A pamut, elasztán fehérneműt nyugodtan beteheted a vászon-pamut-lenszövet törlőruha mellé.

2014. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Konyharuhát simán mosom fehérneművel, mindkettő világos színű...
2014. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!