Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » "Foltosan" mosogat a gépem,...

"Foltosan" mosogat a gépem, mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

mikor megvettük, mondták, hogy 2kg sót meg 1l vizet bele kell önteni első használatkor. Na most, nekem max 3dl víz meg 30-40dkg só fért bele.


A tányéraim vízkőfoltosak, a poharakat nem mossa ki rendesen...


LIDL sajátmárkás kapszulát használok hozzá.


Gyakorlott(abb) háziasszonyok, mi lehet a baj? 1 hónapos a mosogatónk, AEG, százezres gép (ezt csak azért írom, h nem a leggagyibb kategória)


2014. aug. 8. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Első használatkor én is úgy érzékeltem hogy alig megy bele só. Aztán jött a háztartásigép szerelő ismerősöm és bebizonyította hogy nem.

Szóval: Nyugodtan öntsd bele a sótartályba az 1 liter vizet (nem baj ha kifolyik) és utána öntsd bele a 2kg sót. Ahogy öntöd a sót, a víz folyamatosan fog kijönni, egyszerűen kinyomja a só. Éppen ezért én nem is értem hogy minek a víz, de ők tudják, biztos megvan az oka.

Ami biztos hogy a só tartály ahogy fogy belőle a só, úgy töltődik vízzel, ami só újratöltéskor ismét kinyomódik a gép belsejébe.


( ha már többször használtad a gépet, el is hagyhatod a víz utántöltését )

2014. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
köszi, akkor kipróbálom, bár már töltöttem rá sót, majdnem tele is van, de így is max 1kg van benne, több tuti nincs...
2014. aug. 8. 12:46
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én kicsit belenyúlok a sótartóba és oldalra lökdösöm a sót (szétterítem) és utána még lazán fér bele.

Viszont a sónak semmi köze ahhoz,hogy a poharakat rendesen mossa vagy sem....

Amúgy mire gondolsz amikor azt írod,hogy nem mossa ki rendesen a poharakat???meg mennyire vagy abba biztos,hogy vízkőfoltosak a cuccok??? Öblítőt használsz???? Nekünk ugyan nem aeg van így passz,de lehet állítani az öblítő mennyiségén is (ki kellett tapasztalni melyik beállítás a jó mert se a kevés se a több mennyiségnél nem lett szép az eredmény).

Én inkább arra tippelnék,hogy vagy 100az1 be kapszulát vettél és elhiszed azt,hogy nem kell hozzá pl öblítő (még a finish se hoz úgy szép eredményt hiába azt reklámozzák) vagy pedig túl sok az öblítő.

2014. aug. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Valóban nem használok öblítőt, de a boltba mikor vettem direkt rákérdeztem, és azt mondták, nem is kell... Akkor kellene? Milyen fajtát érdemes venni?


Tablettát teszek bele

2014. aug. 8. 20:12
 5/15 anonim ***** válasza:

Só és öblítő MINDIG kell bele!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Normális márkájú tablettát kellene venni és akkor nem lenne ez a gond.

Mi is kipróbáltuk már a lidl, aldi saját tablettáit, de amikor 2x kell mosogatni, akkor már nem gazdaságos!

Finish, Somat és mostmár a Jar tablettát használom, tökéletes az eredmény.

2014. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én nem használok öblítőt. Megvettem, feltöltöttem a tartályt és alig vártam hogy kifogyjon, mert bárhogy állítottam az adagolót, mindig fátyolosak voltak a poharak, evőeszközök.

Lidl tablettát használok, lidl sóval és hibbátlan az eredmény. Pedig nekem régi majd 10 éves, használtan vásárolt gépem van.

Vagy lehet hogy ezeknél is igaz hogy régen még jót csináltak, ma már kevésbé? :o

2014. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

szintén lidl tabletta, lidl só. bárkit kérdeztem, ezt vagy más saját márkást használnak, nem hiszem, hogy ez a gond...


de most akkor az öblítővel mi legyen? áh, nem tudom, annyira nem értek hozzá... :S

2014. aug. 9. 11:03
 8/15 anonim ***** válasza:

Próbáld ki. Tedd maximumra az adagolót, majd minden mosogatásnál egyel kisebbre. Utána ne tölts, a cél hogy megnézd öblítő nélkül is hogy hogy mosogat.

Kifogod tapasztalni.


A kérdést meg akár hányszor kiírod mindig más válaszokat fogsz kapni. Pl én amikor januárba kiírtam a kérdést akkor mindenki azt mondta hogy nem kell az öblítő. Az én tapasztalatom szerint igazuk lett. De mindenkinek más a tapasztalat, szóval ezt neked is ki kell tapasztalni.

Barátnőm ugyan úgy lidl cuccokat tesz bele a gépbe, neki kell az öblítő. Ő is kipróbálta a nélkül és neki nem volt jó.

2014. aug. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok...

én finish classic tablettát használok (amúgy is teszek mindent a gépbe így nem veszek 100az1-be sokkal drágább tablettákat)

öblítőből most somat van mert akciós volt,amúgy az olcsóbb és drágábbak között én csak az árba vettem észre különbséget.Sóból meg tescos vagy stb szoktam venni csak olcsó legyen.

Hamar ki lehet tapasztalni a dolgokat csak próbálkozni kell

2014. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

köszi, akkor veszek öblítőt, és kipróbálom.

Azt ugyan ott lehet megtalálni, mint a tablettát? Vagy rá van írva, hogy ez mosogatógépbe való? Bocs a sok kérdésért, de egy 24 éves kezdő háziasszony vagyok (ráadásul szőke is :D )

2014. aug. 9. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!