Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Van akinek bevált a zónázásos...

Van akinek bevált a zónázásos takarítás?

Figyelt kérdés
Kicsit félek tőle, hogy több idő megy így el összességében az állandó előkészületekre, mintha havonta egy napot szánok rá. Tehát így elő kell venni a vödröt, porszívót, takarítószereket, rongyokat naponta, majd elpakolni. Ez jó sok plusz idő. Minden nap szükség van egy új vödör meleg vízre, tisztítószerre. Holott az egészet meg lehet csinálni egy nap alatt egy vödör vízzel.

#takarítás #zóna #zónázás
2014. aug. 7. 19:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Zónázva (már ha egyről beszélünk) én csak a bútorokat szoktam pakolni, takarítani.

Tehát ma épp lemostam a konyhaszekrényt, hűtőt, konyhai tv-t, mikro stb. Holnap leportalanítok a gyerek szobában, holnapután a mi szobánkban, aztán a fürdő+wc takarítás.

Portalanításhoz meg igazán egy mikroszálas kendőt használok egy pici vödör langyos vízzel (nápolyis vödör). Ezeket nagyon elő se kell venni, mert bent van a mosogató alatt, csak vizet töltök a vödörbe, talán fél litert se.


Az ablakpucolás megint egy külön nap, de akkor minden ablakot illetve üveg felületet megpucolok egyszerre.


Söpörni én minden nap 1x össze söprök, amikor épp eszembe jut. Ez igazán csak a folyosó, nappali + konyha, a szobákban csak ha szükséges.


Felmosni szoktam még két részletben. Amikor olyanom van akkor felmosok a folyosó+konyha+nappali kombóban, a szobákat más kora hagyom, lehet hogy másnap, lehet egy hét múlva.A fürdő+wc ilyen szempontból a szobákhoz tartozik.

2014. aug. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi a fenéhez kell mindennap egy vödör víz, rongyok, szerek? Ez valami gagyi fly lady koppincs takarítás?
2014. aug. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Zónázáskor nem kell minden nap vödör meg porszívó. Csak heti egyszer. Azt meg alapból is csinálnád nem? Ne mondd már nekem, hogy egy hónapban csak egyszer porszívózól. Nekem nagyon is bevált. A zónázás lényege, hogy egy hétig (Vagy hónap elején-végén csak pár napig.) csak ugyanazt a helyiséget takarítod. De ehhez nem kell minden nap minden egyes tisztítószer.
2016. márc. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!